X


Güzellik Markaları Kripto Ödemelerini Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Son veriler, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 46 milyon insanın yiyecek veya emlak gibi şeylere ödeme yapmak için kripto para birimi kullanmayı planladığını ortaya koydu.
16:35
18 Temmuz 2021

Bitcoin (BTC) bir çokları için bir yatırım aracı olarak görülse de, dünya genelindeki bazı tüketiciler aksini düşünüyor olabilir.

Günlük Alışverişte Bitcoin

Son veriler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 46 milyon insanın yiyecek veya emlak gibi şeylere ödeme yapmak için kripto para birimi kullanmayı planladığını ortaya koydu. Ödeme devi Visa, Temmuz ayında kripto özellikli kartlarının bu yılın ilk yarısında toplam 1 milyar doların üzerinde harcama gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bu nedenle Starbucks, Home Depot ve Target gibi büyük markaların Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlaması sürpriz olmamalı. Yine de, kripto ödemeleri popülerlik kazandıkça ve dahil edilmesi daha kolay hale geldikçe, daha küçük markalar, özellikle kadınlara yönelik olanlar  kadınların benimsenmesini sağlamaya yardımcı olmak için kriptoyu kabul etmeye başlıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Güzellik Endüstrisi Bitcoin İle Bütünleşiyor

Örneğin, milyar dolarlık güzellik endüstrisi son zamanlarda Bitcoin’e ilgi duymaya başladı. Bir manyetik kirpik güzellik markası olan Glamnetic’in CEO’su ve kurucusu Ann McFerran, şirketin artık Bitcoin ödeme sağlayıcısı BitPay ile yakın tarihli bir ortaklık aracılığıyla Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Dogecoin’i (DOGE) kabul ettiğini söyledi. McFerran’a göre Glamentic, kripto ödemelerini destekleyen ilk kadın güzellik markalarından biri.

McFerran, 2017 yılında kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladığını, ancak alanın büyük ölçüde erkek egemen olduğunu fark ettiğini paylaştı. McFerran’ın görüşüne göre, araştırma firması BDC Consulting 2019’da tüm kripto kullanıcılarının yalnızca %8’inin kadın olduğunu ortaya çıkardı. Temmuz 2019’da Glamentic’i başlattıktan sonra McFerran, kadınları kripto para birimini kullanmaya teşvik etmek için kripto ödemelerini markaya dahil etmeye kararlıydı:

“Güzellik endüstrisi, kripto ödemelerinin yaygın olarak kabul edilmediği bir sektör. Kripto para birimine çok inandığım ve bu alana daha fazla kadın getirmek istediğim için Glamnetic’in kripto ödemelerini destekleyen ilk markalardan biri olmasını istedim.”

McFerran ayrıca kriptonun günümüzde nasıl kullanıldığıyla ilgili hala çok fazla önyargı olduğuna inandığını belirtti ve başlangıçta kesinlikle güvenli bir ödeme yöntemi değildi diye ekledi. McFerran, kadınların kriptoya ilgi duymamasına neden oldu: “Bugüne kadar kadınlar kripto konusunda tam olarak eğitimli değil. Riskleri ve potansiyel olarak neyi kaçırdıklarını anlayabilmeleri için başkalarını eğitmek istiyorum.”

Güzellik ürünleri için Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile işlem yapmak, kadınları kripto para birimleriyle ilgilenmeye teşvik etse de, bu planlananın sadece ufak bir kısmı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar