Güvenmeyin! Bu Altcoindeki Ralli Ters Tepebilir! Kriptodaki Risk!

Son 2 saate kadar her şey çok güzeldi ancak bu altcoin için risk BTC düşmeye başlamadan önce de vardı. Teknik okumalar yatırımcıları uyarıyor.
18:21
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Birçok altcoin son Bitcoin yükselişinin ardından fiyat artışları yaşadı ancak bazıları tuzak gibi görünüyor. En azından teknik veriler bunu söylüyor. Peki hangi altcoinin rallisi yatırımcılara güven vermemeli? Güncel veriler bize ne anlatmaya çalışıyor? Ocak ayından bu yana devam eden Bitcoin yükselişiyle bağlantısı ne? İşte detaylar.

Algorand (ALGO)

Kral kripto para birimi ABD borsalarının negatif açılışı ve beklentinin epey üstünde gelen ABD ÜFE verisine rağmen 24.400 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Son birkaç dakikadır yaşanan dalgalanma en fazla altcoinleri etkiledi ve birçoğu kazançlarının bir kısmını geri bıraktı. Peki Algorand özelinde durum ne? Algorand fiyatı, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,99 dolara ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Dip olarak 0,16 doları işaretledi ve ALGO mevcut yükseliş trendine buradan başladı.

Ancak bir sorun var. ALGO Coin fiyatı direnç seviyelerinin önemli bir birleşim noktasında 0,280 dolara çok yakın işlem görüyor. Uzun vadeli azalan direnç çizgisi ve 0,280 dolarlık direnç alanı üzerinde mum kapanışları son gelen verilerin de ardından zorlaştı.

ALGO Alınır Mı?

Kritik direnç bölgesi üzerinde kapanış ihtimali zayıfladığı için yatırımcıların mevcut fiyatından ALGO Coin alması riskli olabilir. Son rallinin ret yemesiyle birlikte fiyatın 0,17 dolara kadar düşme potansiyeli bulunuyor. Haftalık grafik net olmayan bir okuma sağlarken, günlük grafikteki teknik analiz, fiyatın yukarı yönlü hareketine devam etmeden önce düşüş yaşanacağını söylüyor.

Bunun iki nedeni var;

  • Fiyat yükselen destek hattından düştükten sonra bunu direnç olarak doğruladı.
  • RSI düşüş sapması gösteriyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı ALGO fiyatının destek seviyesine çekilmesi muhtemeldir. Ancak ilgili seviyenin üzerinde kapanışların gelmesi bu tahmini geçersiz kılacak. Sonrasında fiyatın 0,410 dolara doğru bir yükseliş başlattığını göreceğiz. Sonuç olarak, Şubat ayının geri kalanı için en olası Algorand fiyat tahmini, 0,215-0,231 dolar seviyesine doğru bir geri çekilmedir. Bu destek seviyesi testi güncel teknik veriler haricinde makro ekonomik gelişmeler tarafından da destekleniyor. Sürpriz şekilde Bitcoin fiyatı bu seviyesinden daha da yükselirse ve beklentinin tersine hareket ederse düşüş senaryosu BTC düzeltmesi gelene kadar rafa kalkabilir. Her halükarda ALGO Coin yatırımcılarını volatilite bekliyor gibi görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar