X

Günün Öne Çıkan Popüler Kripto Paraları: Bu Altcoin’ler Yatırımcılarını Sevindirdi

Lider ile birlikte altcoin'ler hareketli saatler yaşarken öne çıkan iki kripto para Binance Coin (BNB) ve OMG Network (OMG) önemli kazançlar elde etti.
17:50
30 Eylül 2021

Kripto para piyasası eylül ayının son gününde 30 günlük sürecin izlerini silmeye çalışıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, ABD SEC Başkanı Gary Gensler’in BTC ETF’leri hakkında yaptığı olumlu açıklamalar ile yönünü yukarı kırdı. BTC, 43.000 dolar barajını aşarken ralli girişimlerini sürdürüyor. Lider ile birlikte altcoin’ler hareketli saatler yaşarken öne çıkan iki kripto para Binance Coin (BNB) ve OMG Network (OMG) önemli kazançlar elde etti.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), gün içerisinde 360 dolardan 383 dolara kadar tırmanarak günün en çok kazananları arasında yer aldı. CMC sıralamasında 63 milyar dolar ile beşinciliği göğüsleyen BNB, 2017 yılında piyasaya sürüldü.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel kripto para birimi olan BNB yaklaşık bir yıl önce 28 dolardan alım satım işlemi görüyordu. BNB 10 Mayıs 2021 tarihinde 690 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. BNB, katettiği yol ile muazzam bir ralliye imza attı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance’in finans otoriteleri tarafından yaptırım uygulaması ile baskılanan BNB fiyatı, strateji değişikliği ile birlikte rahat bir nefes aldı. BNB, 400 dolarlık hedefi için yükselişini koruyor.

OMG Network (OMG)

OmiseGo olarak bilinen OMG, katman-2 ölçekleme çözümü ile Ethereum blok zincirinde opere ediliyor. OMG Network Vakfı, temel geliştirme projesi olan Boba Network’ün piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu. Bu adım, aynı ekip tarafından geliştirilen Ethereum’u ölçeklendirmek adına yeni bir çalışmadır. CoinMarketCap verilerine göre OMG, 2 milyar dolarlık değer ile sıralamada 60. konumda yer alıyor.

Öte yandan gün içerisinde %15’lik artışla öne çıkan OMG, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 11 dolardan alım satım işlemi görüyor. Sonuç olarak OMG ve BNB, kripto para piyasasının düşüş trendiyle geçirdiği haftada yükseliş performansıyla kayıtlara geçmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar