reklamı kapat

Güney Kore’nin En Büyük Bankasından Bitcoin Müjdesi

KB Kookmin Bank da kripto para sektörüne dahil oldu.
17:11
9 Ağustos 2020

Güney Kore içerisindeki en büyük ticari banka konumundaki KB Kookmin Bank tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre banka blockchain girişim fonu Hashed ve kripto para borsası Cumberland Korea ile oldukça umut veren bir ortaklık imzaladı.

Bankanın imzaladığı ortaklık temelde Bitcoin ve kripto para depolama hizmetlerini hedef almakta. Devlete ait olan banka geçtiğimiz Ocak ayında kripto para depolama ve emanet hizmetleri konusunda bir patent başvurusunda da bulunmuştu. Söz konusu patentin ve ticari hakkın Kbdac olduğu biliniyor ve bu kripto para sektörü ile ilgili 20’den fazla alanı kapsıyor.

KB Kookmin Bitcoin Depolayacak

7 Ağustos tarihinde yayınlanan açıklamaya göre KB kripto para sektörünün sanal para birimlerinin çok daha ötesine açılacağını ve sektörün büyümeye devam edeceğini tahmin ediyor. Bunların yakında gayrimenkul sektörü ve finans alanının diğer alanlarında da kullanılacağını düşünen banka yetkilileri bu sebeple Bitcoin depolama hizmeti sunma kararı aldı.

Ortak firmalardan Hashed’ın CEO’su Simon Kim konu hakkında yaptığı açıklamada bankanın güvenliğini blockchain teknolojisi ile birleştirerek iki alan arasında köprü kurduklarını belirtti. Bundan sonra hem ticari banka müşterilerine hem de kripto para  yatırımcılarına hizmet verilebileceğini belirten Kim, bunun önemli bir adım olduğunu belirtti.

Aslında kısa süre önce ABD’deki bankaların kripto para depolaması yapmasına da izin çıkmış ve bu gelişme Bitcoin yatırımcıları arasında büyük ses getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.