X

Güney Afrika’da Bitcoin İşlemleri %2.800 Arttı

Güney Afrika’daki işlem hacimlerinde ciddi artışlar yaşanıyor...
18:00
29 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre eşler arası (P2P) kripto para işlem platformu Paxful, Güney Afrika’da Ekim 2018’e göre bu ay %2.800 daha fazla işlem gördü.

Artan Kripto Talebi

Paxful, 28 Ekim’de yayınlanan bir blog yazısında Güney Afrika kullanıcı tabanının geçtiğimiz yıl aynı zamana göre çok fazla büyüdüğünü ifade etti. Yapılan açıklamalarda şirket, en fazla kullanıcının olduğu üç şehrin Johannesburg, Pretoria ve Cape Town olduğunu da belirtti.

Bunların yanında Paxful, Afrika kıtasındaki toplam işlem sayısının geçtiğimiz yılın Ekim ayına göre yüzde 64 arttığını da belirtti. Ayrıca, platformda şu anda 3 milyon cüzdan bulunduğu ve dünya çapında günde 50.000 işlem gerçekleştirildiği ifade ediliyor.

Güney Afrika ve Kriptolar

Bunların yanında Ocak ayında yaptığı açıklamalarda Paxful, Afrika’dan gerçekleştirilen işlem hacminin %130’dan fazla arttığını ifade etti. Bu açıklamanın yapıldığı zaman günde yaklaşık olarak 17.350 işlem gerçekleşiyordu.

Geçtiğimiz aylarda yapılan bir analize göre Afrika, özellikle de Güney Afrika kripto para birimleri için çok büyük bir piyasa olma potansiyeli taşıyor.

Öte yandan Haziran ayında popüler Finlandiya merkezli P2P Bitcoin (BTC) işlem platformu LocalBitcoins, düzenleyici baskılar nedeniyle bireysel nakit alım satım hizmetini sessizce kaldırdı. Bahsi geçen hamle aynı alanda rekebet eden Paxful ve HodlHodl‘un işine yaradı.

Bunların yanında bu ayın başlarında, büyük kripto para birimi borsası Binance yaptığı açıklamalarda, Çin yuanına (CNY) karşı Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) ile P2P işlemler başlattığını ifade etti. Binance P2P işlem platformunu başlattığını 9 Ekim’de Twitter üzerinden yaptığı resmi açıklama ile duyurmuştu. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar