X

Grayscale Investment CEO’sudan Ethereum ETF’i İddiası!

Grayscale Investment CEO'su katıldığı bir programda, SEC'nin ilerleyen dönemlerde bir Ethereum ETF'i de onaylayabileceğini iddia etti.
20:55
18 Ekim 2021

Grayscale Investment CEO’su Michael Sonnenshein,  ilk ETF onayı hakkında konuşmak üzere bir CNBC programına katıldı. Sonnenshein, Bitcoin Vadeli ETF‘inin kripto para ekosistemini nasıl etkileyeceğinden ve SEC’nin ilerleyen günlerde hangi adımları atabileceğinden bahsetti.

ETF’ler Bitcoin’e Daha Fazla Sermaye Çekecek

Sonnenshein, Bitcoin vadeli ETF onayının kripto para ekosistemi adına oldukça olumlu olduğuna ve ETF’lerin piyasaya daha fazla yatırımcı ile birlikte daha fazla sermaye çekebileceğine inanıyor.

Sonnenshein, SEC’nin bir Ethereum ETF’i Onaylayabileceğine İnanıyor

Grayscale Investment CEO’su ayrıca, ilk Bitcoin Vadeli ETF’i yakın zamanda onaylayan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ilerleyen zamanlarda Ethereum ETF’leri de onaylayabileceğini düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Gün içerisinde erken saatlerde, ProShares’in Bitcoin Vadeli ETF’inin Salı günü (19 Ekim 2021) New York Menkul Kıymetler Borsası’nda BITO kodu ile listeleneceği duyuruldu. 75 günlük bir incelemenin ardından SEC’den herhangi bir itirazla karşılaşılmadı. Onaylanan Vadeli Bitcoin ETF’inin yanı sıra, bu hafta üç Bitcoin ETF’inin daha onaylanması bekleniyor.

Bitcoin ETF ve Çin’in Kripto Paralara Yönelik Getirdiği Yasaklar

Grayscale Investment CEO’su Sonnenshein, kendisine yöneltilen ETF onayının Çin’in kripto para birimlerine yönelik getirdiği yasaklara devam etmesini zorlaştırıp zorlaştırmayacağı sorusuna da, Çin Hükümeti tarafından uygulanan bu baskının aslında kripto paralar için bir yükseliş olduğunu belirtti. Sonnenshein, kripto para işlem hacimleri ve madencilik gücünün ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelere dağılmasının ekosistem adına olumlu olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar