Reklam

Google’ın DApp Yasağına Apple’da Katıldı!

Coinbase Wallet'in DApp gezgini özelliği Apple yüzünden kaldırılıyor.
19:00
29 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geçtiğimiz günlerde ünlü Ethereum cüzdanı ve merkeziyetsiz uygulama (DApp) platformu MetaMask, Google Play Store‘un topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle mağazadan kaldırılmıştı. MetaMask ekibinin bütün itirazlarına rağmen durumu tersine çevirmeyen Google, teknik olarak piyasadaki en büyük DApp gezginlerinden birisinin kapısına kilit vurdu.

Sıra Coinbase Wallet’a Geldi

Google’ın bu yasağının etkisi tam olarak gündemden düşmemişti ki şimdi de Apple’dan benzer bir yasak geldi. Coinbase kripto para borsasının Coinbase Wallet uygulaması sadece cüzdan değil aynı zamanda merkeziyetsiz uygulamalara erişim hizmeti de sunuyor. Bu yönüyle Apple’ın kurallarını ihlal ettiği ortaya çıkan Coinbase Wallet’in mobil uygulamasının DApp özelliği kaldırıldı.

Sosyal medya platformu Reddit üzerinde konu hakkında bir gönderi de yayınlayan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yeterince kişinin bu durumdan rahatsız olduğunu Apple’a bildirmesi durumunda bir değişiklik yaşanabileceğini de açıkladı. Aslında kripto para sektörü son 1 haftadır bunun gibi birçok yasak ile anılmakta. Video devi YouTube hafta başında birçok kripto para odaklı içerik üreticisinin kanalını kapatıp videolarını kaldırmıştı. Bir hafta süren kargaşa sonunda “bir hata  yaptık” açıklamasında bulunan YouTube, birçok uzmana göre ise sadece nabız yokladı.

YouTube konu hakkında yaptığı açıklamada şikayet mekanizmalarının bir yanlışlık yaptığını ve bütün video ile hesapların geri açılıp yükleneceğini ifade etti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar