X


Ripple Yöneticisi: Önemsiz Seviyede XRP Satıyoruz!

David Schwartz XRP satışları hakkında konuştu.
09:00
30 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin 2019 yılında yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de Ripple oldu. XRP’nin arkasındaki firma Ripple, ara ara toplu XRP satışları yaparak fiyatın baskılanmasına sebep oldu.

Önemsiz Miktarda XRP Satıyoruz

Birçok kripto para yatırımcısı bu satışlara tepki gösterdi ve satışların durdurulması adına imza kampanyaları bile düzenlendi. Ripple son olarak bu satışları durdurma yoluna gitti ancak tepkiler ve eleştiriler hala sürüyor. Ripple CTO’su David Schwartz, Twitter üzerindeki bir tartışmada bu eleştirilere yanıt verdi ve önemsiz miktarlarda XRP sattıklarını açıkladı.

Ripple’ın melek yatırımcılar veya risk sermayeleri ile fonlandığını, XRP satmaya ihtiyaç duymadıklarını ifade eden CTO, XRP için ciddi bir piyasa fiyatı oluştuktan sonra bunu satmaya başladıklarını ise itiraf etti.

Ripple yöneticisi bu miktarı önemsiz olarak nitelendirse de firma her ayın 1’inde 1 milyar adet XRP’nin kilidini açıyor ve bu miktar yüz milyonlarca dolarlık değerin üzerine çıkıyor. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar