X


Goldman Sachs Analisti, Ethereum (ETH) Fiyat Öngörüsünü Nedenleriyle Açıkladı

Goldman Sachs analisti, Ethereum fiyat beklentisini aktardı.
18:00
1 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Goldman Sachs analistleri, Ethereum fiyatının önümüzdeki iki ay içerisinde önemli seviyelere geleceğini öngördü. En büyük altcoin, ekim ayını %40’ın üzerinde kazanç ile kapatmayı bildi. Ethereum’un piyasa değeri şu anda en yakın takipçisi Binance Coin‘in altı katı olarak kayıtlarda yer alıyor.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Goldman Sachs Global Markets Genel Müdürü Bernhard Rzymelka tarafından belirtilen ifadelerde kripto para birimleri yaklaşık iki yıldır enflasyon kırılmaları ile aynı çizgide işlem görüyor. Deneyimli yönetici, 2 yıllık enflasyonu, 2 yıllık ileriye dönük enflasyon swap’ı ile karşılaştıran Bloomberg Galaxy Crypto Index’e atıfta bulundu.

Enflasyon swap’ı, sabit nakit akışlarını değiştirerek enflasyon riskini transfer eden taraflar arasında bir türev sözleşmedir. Korelasyon nedensellik olarak kabul edilmese de kripto para rallileri ve düşüşleri için itici bir güç olarak hareketin göstergesidir. Analistler enflasyon baskılarına ilişkin mevcut piyasa temelli görüşlerin devam etmesi halinda bunun “ya bir tükenme ya da zirve işareti” olarak değerlendiriyor.

Uzmanlar Ethereum fiyat rallisine işaret ederken enflasyonla tarihsel korelasyon devamı senaryosunda önümüzdeki iki ay içerisinde ETH için 8.000 dolarlık bir hedef belirledi.

Ethereum, Yükseliş Momentumunu Koruyor

Ethereum, ekim ayında tüm zamanların en yüksek aylık kapanışı olan 4.287 dolarlık seviye kaydetti. Altair Beacon yükseltmesinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi Ethereum’u Proof-of-Stake’e bir adım daha yaklaştırdı. Son on iki ay içerisinde en büyük altcoin tüm zamanların en yüksek ve düşük fiyatına ulaştı.

Sürekli olarak yüksek yakımların ETH‘yi deflasyonist bir altcoin haline getirmesi ile fiyatın yükselmesi bekleniyor. Bununla birlikte bazı deneyimli analistler Ethereum’da rallinin devamını öngörürken 5.400 dolarlık bir hedef belirledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar