X


Gifto Coin Nasıl Alınır?

Gifto Coin, sanal hediyeleşme projesidir.
22:51
7 Mart 2021

Gifto (GTO); Asian Innovations Group tarafından hayata geçirilen bir sanal hediyeleşme protokolüdür. Gift yani hediye ifadesinden esinlenilerek oluşturulan proje, Ethereum ağı tabanlı olup insanların merkezsiz bir şekilde sanal hediye gönderebilmesini mümkün kılıyor. Kullanıcılar söz konusu kripto para projesi ile birbirlerine ERC-20 tabanlı GIFTO tokeni gönderebilmekte ve bunlar daha sonra farklı sosyal medya ağlarında da alınıp satılabilmekte.

İçerik üreticilerinin birbirlerine sanal hediyeler gönderebilmeleri veya hayranlarının onlara hediye gönderebilmesi fikri, kripto para sektörü ile gerçekleşmiş durumda. Andy Tian tarafından kurulan proje, son dönemde ciddi bir düşüş yaşasa da arkasındaki ekip kesinlikle dikkate değer. Andy Tian daha önce kendi startup şirketini oyun devi Zynga’ya satmıştı.

Gifto (GTO) Nedir?

Kullanıcılar birbirlerine hediye göndermek için GTO Coin ile ödeme yapmak zorunda. Bu da Gifto Coin’in kullanımını devamlı olarak sürdürülebilir tutmayı sağlıyor. Ağ kullanıldıkça ve insanlar birbirlerine sanal hediyeler gönderdikçe GTO Coin’in de alış baskısına maruz kalacağı söylenebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

GTO Coin 664. sırda yer alıyor ve 0,02309 dolarlık birim fiyata sahip. Toplam 1 milyar arza sahip olan GTO Coin, dolaşımdaki 770 milyon adet GTO ile ise hala maksimum arza ulaşmış sayılmaz. Son 24 saat içerisinde 14 milyon dolarlık ticari hacme ulaşan GTO Coin, aktif olarak kullanılmakta.

GTO Coin Nereden Alınır?

Kripto para piyasasında ICO çılgınlığının yaşandığı 2017 döneminde piyasaya sürülen GTO Coin, Binance üzerinde hala önemli miktarda likiditeye sahip. Binance üzerinde birden fazla GTO işlem çifti olsa da bunların arasında GTO/USDT’nin ön planda olduğu görülüyor. Bu sebeple GTO almak için Binance üzerindeki GTO/USDT işlem çifti kullanılabilir.

atırımcılar direkt olarak Binance’e USDT göndererek veya buradan USDT alımı yaparak, GTO Coin sahibi olabilirler. Binance’i kullanmak ise kullanıcılara hem ekstra likidite hem de güvenlik sağlayarak diğer kullanıcıların birkaç adım önünde olmalarını sağlayacaktır. Özellikle ticari hacmi düşük olan kripto paralarda maksimum likiditeye sahip kripto para borsasının kullanılması, yatırımcılar için tam anlamıyla hayati önem taşıyor. GTO/USDT işlem çifti de bu yönüyle diğer işlem çiftlerinin önünde yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar