reklamı kapat

GFSC, Dört Kripto Para Alım Satım Platformuna Karşı Uyardı!

Cebelitarık'ın finansal regülatörü dört kripto para sitesine karşı uyardı.
17:00
9 Haziran 2020

Cebelitarık’ın finansal regülatörü GFSC, yeni yayınladığı bir bildiride dört kripto para alım satım platformunun internet sitesine karşı dikkatli olma çağrısında bulundu. Söz konusu dört kripto para platformuna yönelik uyarı yapılmasının temel sebebi ise bunların Cebelitarık merkezli olduklarını ve burada regüle edildiklerini belirtmelerine rağmen böyle bir durumun söz konusu olmaması şeklinde açıklanmakta.

Dört Kripto Para Sitesine Dikkat!

Cebelitarık’ın finansal regülatörü tarafından yayınlanan bildiride dört şirketin  www.etrustcoin.com, www.findcurrency.org, www.arbitrageblock.com ve www.arbitragecurrency.org olduğu ifade edildi. GFCS tarafından lisans altına alındıklarını belirten sitelerin Cebelitarık ile herhangi bir temaslarının olmadığı belirtiliyor.

Bu açıklama yayınlandıktan sonra dört sitenin üç tanesine erişilemediği ve sadece Arbitrageblock’un hala erişilebilir olduğu görüldü. Sitede hala platformun tamamen lisanslı kripto para alım satım hizmet sağlayıcısı olduğuna dair açıklamalar yer alıyor. Sitenin alt kısımlarında GSFC’nin logosunun bile yer aldığı görülüyor.

İlgili site buna ek olarak Estonya’nın finansal regülatöründen de lisans aldığını iddia etmekte. MarketWatch veya Seeking Alpha gibi önde gelen basın yayın kurumlarında da haklarında makale yayınladığını iddia eden site, tahmin edileceği gibi bu açıklamasında da doğruyu söylemiyor.

GFSC açıklamasının devamında bu sitenin dolandırıcıların elinde olabildiğine ve bununla hiçbir ilişkileri olmadığına dikkat çekerek kripto para yatırımcılarına bu siteyi kullanmamaları konusunda çağrıda bulundu. Cebelitarık, kripto para regülasyonları konusunda önemli adımlar atmıştı ve hala da yayınladığı bu bildiriler ile yapmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.