X


Genel Piyasa Trendi: Bitcoin (BTC) ve En Popüler Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para destek seviyelerinin altına düştü.
17:45
15 Temmuz 2021

Kripto para piyasası, lideri takip ederek aşağı yönlü hareket seyrini sürdürüyor. Geçtiğimiz gün ani bir yükselişle hafif toparlanan piyasa rotasını tekrar aşağı yöne kırdı. Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para destek seviyelerinin altına düştü. Nisan ayından bu yana düşüş trendinin devam ettiği günlerde yatırımcılar kayıplar vermeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günden bu yana yaklaşık %2.13’lük bir düşüş kaydetti. Günlük grafiklerde Bitcoin, 32.000 dolarlık kritik seviyesinin altına sarktı. Günlük mum bu hayati seviyenin altında kapanırsa 30.000 dolar seviyeleri tekrar görülebilir. Öte yandan Bitcoin’in 40.000 dolar seviyelerine yeniden tırmanması adına önemli direnç seviyesi 35.500 dolar ila 36.000 dolar arasındaki fiyat bandıdır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 31.770 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin, 2.000 doların altına düşerek aşağı yönlü harekete ivme kazandırdı. ETH adına kritik bir destek seviyesi kaybedilirken fiyat ikinci hayati destek noktasına yaklaştı. 1.888 dolarlık destek noktasına yaklaşan ETH fiyatı burayı test edebilir. Bu testin başarısız olması düşüşü hızlandırarak Ethereum’u 1.730 dolarlık seviyeye itebilir. Öte yandan yukarı yönlü hareketin tekrar kazanılması 2.045 dolarlık direnç seviyesinin kırılmasına bağlı.

Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.919 dolardan işlem görüyor.

Ripple (XRP)

Popüler kripto para XRP, yaklaşık 23 gündür seyrini sürdürdüğü fiyat aralığından saptı. 0.60 doların altına sarkan XRP gün içerisinde 0.586 dolara kadar geriledi. Ancak düşük hacimli alıcılar fiyatı tekrar 0.60 dolara çıkardı. Oldukça kritik bir fiyat seviyesinde bulunan XRP, boğaların fiyatı 0.60 doları üzerinde tutma çabaları ile seyrine devam ediyor. Bu seviyelerde görülen kayıplar fiyatı önce 0.58 dolara sonrasına 0.55 doların altına itebilir.

XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.60 dolardan işlem görüyor.

DFI.Money (YFII)

YFII, piyasa genel trendi doğrultusunda %3.35’lik bir aşağı yönlü hareket izledi. Ancak düşüşe rağmen YFII diğer seviyesi 2.318 dolara tekrar yaklaşıyor. Satış hacminin yetersizliği alıcıların piyasayı kontrol ettiğine işaret ediyor. YFII’nın bu direnç noktasını kırması 2.500 dolara olan yolculuğun önünü açabilir. 2.500 doların ardından yukarı yönlü bir kırılma gerçekleşebilir.

YFII, an itibarıyla 2.262 dolarda seyrini sürdürüyor.

Dogecoin (DOGE)

En popüler meme coin DOGE, %6’nın üzerinde düşüşle kritik destek seviyesinin altına sarktı. Dogecoin, 0.20 dolarlık önemli destek noktasını kaybederek düşüşün önünü açtı. Uzmanlar bu seviyenin altındaki bir aşağı yönlü hareketin DOGE fiyatını felakete götürebileceğini aktardı. DOGE adına bir sonraki destek noktası 0.16 dolar olarak kaydedildi.

Dogecoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.1888 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Cardano (ADA)

Popüler kripto para birimi ADA, son 24 saatte %4’e yakın bir kayıpla 1.20 dolara kadar geriledi. Düşüş ivmesinin avantaj sağlamasına yarayacak olan 1.20 dolarlık bölgeyi koruyan boğalar fiyatı 1.22 dolara kadar çıkardı. Ancak yukarı yönlü ivmenin ralli senaryosuna dönüşmesi için boğalar adına kritik seviye 1.40 dolardır. Öte yandan aşağı yönlü bir fiyat hareketinde 1.12 doların kaybedilmesi düşüşü derinleştirebilir ve fiyatı 1 doların altına itebilir.

Cardano (ADA) bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.22 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar