X


FunFair (FUN) Başarılı Olabilecek Mi?

Ethereum tabanlı bahis platformu FunFair tarihinde büyük iniş ve çıkışlar yaşadı.
15:02
20 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

2018 birçok kripto paranın değer kaybettiği bir yıl oldu. Piyasada hareketlenme yaratabilecek iyi haberler beklenmeye başlandı. FunFair projesi de bu yıl içerisinde inişli çıkışlı seyreden kripto paralar arasındaydı.

FunFair merkezsiz oyun teknolojisini kullanıcılarına sunan bir platform ve Ethereum Blockchain’i tabanında çalışıyor. Platform akıllı sözleşmeleri kullanarak eğlenceli, adil ve hızlı gazino oyunlarını oyuncularla buluşturuyor. FunFair platformu içerisinde FUN adı verilen token’ı kullanılıyor.

Bu yıl başında FunFair piyasa değeri olarak 762 milyon dolar ile 52. sıradaydı ve 0,179 dolardan işlem görüyordu. Şu anki durumuna bakarsak piyasanın FUN’a iyi davranmadığını söyleyebiliriz. FunFair şu anda 91 milyon dolar piyasa değeriyle 67. sırada ve 0,018 dolardan işlem görüyor. 15 sıra gerileyen FunFair 9 ay sürecinde yaklaşık %90 değer kaybetti. Son günlerde FUN fiyatı piyasa ile birlikte tepki gösterdi ve son 24 saatte %20 değer kazandı. Bu da FUN’ı bir üstündeki token’a biraz daha yaklaştırdı. FUN hareketini korursa tekrar ilk 50 arasına girebilir.

5 Ocak tarihinde tepe noktasına ulaşan FunFair, o gün içerisinde 137 milyon dolarlık işlem görmüştü. 8 Nisan’da ağ en düşük noktasını gördü ve 592 bin dolar işlem yapıldı.

Yetişkin içeriklerine yönelik Blockchain sektörünün gelişimini göz önünde bulundurursak FunFair de kendi alanında yerini tutmul görünüyor. Ancak genel olarak Ethereum platformundaki oyunlar ele alındığında durum pek de parlak değil. Şu anda merkezsiz uygulama oyunlarının aktif kullanıcı sayıları oldukça düşük. En popüler sayılabilecek merkezsiz uygulama CryptoKitties’in günlük 435 aktif kullanıcısı bulunuyor.

Kaynak: Coininsider

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar