X

FTX Borsası Üçüncü Çeyrek Verilerini Açıkladı! Kripto Paralara İlgi Artıyor!

FTX borsasının üçüncü çeyrek verileri önemli, kripto para ekosistemi büyümeye devam ediyor.
22:50
11 Kasım 2021

Bu yılın üçüncü çeyreği için verilerini açıklayan FTX büyümeye devam ediyor. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları kripto para yatırımcıları için son derece değişken geçti. BTC fiyatının 30.000 doların altına düştüğü bu dönemde enteresan olaylara şahit olduk. Elon Musk’ın The Bitcoin World etkinliğine katılmasıyla yeniden yükselişe geçen piyasalar şaşırtıcı derecede hızla zararlarını telafi etti.

FTX Üçüncü Çeyrek Verileri

Amerika Birleşik Devletleri kripto borsası FTX US, üçüncü çeyrekte ticaret hacimlerinde ve yatırımcı aktivitesinde büyük bir artış kaydetti. Borsanın açıkladığı veriler fiyat volatilitesine rağmen bireysel yatırımcıların ilgisinin arttığını gösteriyor. Bugün yapılan açıklamada FTX ABD’nin Eylül ayı ortalama günlük hacmin %512 büyüdüğüne değiniliyor. En yüksek hacim ise 7 Eylül tarihinde 807 milyon dolarla kayıtlara geçti.

Borsanın toplam kullanıcısı ise Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplam %52 arttı. Temmuz başında ABD kripto para piyasasının %2’si kadarını elinde tutan borsa, payını %4,5’e çıkardı. Temmuz 19 tarihinde dibi gören Bitcoin (BTC) fiyatı Ekim ayına kadar yükselişe hazırlandı. Ekim ayı ise şaşırtıcı fiyat hareketlerine şahit olduğumuz bir dönemi temsil ediyor. FTX tıpkı Binance gibi kendi kripto para birimine sahiptir. Eğer FTX token nasıl satın alınır diyorsanız internet sitemizde bir kılavuz bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sam Bankman-Fried

FTX Büyüme Verileri

Milyarder Sam Bankman-Fried tarafından kurulan küresel FTX kripto para borsası, üçüncü çeyrekte kripto fonlama rekorlarını kırdı ve özel yatırımcılardan 900 milyon dolar topladı. Sermaye artışı, FTX‘i nadir bulunan bir gruba, 10 milyar dolar veya daha fazla değere sahip girişimleri ifade eden decacorn segmentine yükseltti.

Düzenleyicilerle uyumlu çalışarak daha regüle kripto hizmetleri vermeye çalışan borsa, yavaş ancak sürekli bir büyüme hedefliyor. Özellikle Binance bu konuda çok fazla sıkıntı yaşamıştı. Yerel düzenleyicilerle sorun yaşayan şirket bazı bölgelerde hizmetlerini askıya almak zorunda kaldı. Elbette bunun sebebi önce pazara girip arkasından gerekli sorumluluklarını araştırmasıdır. FTX ise tam tersini yapmaya çalışıyor. Giriş yapacağı ülkenin önce yerel düzenleyicileriyle görüşüyor ve gerekli lisansları, izinleri alarak hizmet vermeye başlıyor. Olması gereken belki de budur, ancak Binance’ın yayılmacı politikası olmasaydı kripto para piyasaları bu denli hızlı büyümeyebilirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar