X

Fransız Politikacı, Kripto Para Vergilendirmelerini Sadeleştirmeyi Önerdi

Fransa'da bir politikacı, kripto para birimi alanındaki mevcut vergilendirmeyi, daha basit bir hale getirmek istiyor.
22:00
30 Eylül 2021
Jack Dorsey Kripto Para Vergilendirmesi Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Fransız politikacı Pierre Person, Fransa’da kripto para piyasasındaki mevcut vergilendirmeyi, basitleştirme fikrini ortaya koydu.

Fransız Politikacı, Fikirlerini Paylaştı

Dijital para birimlerinin fiat para birimlerine dönüştürülmesi gereğinden dolayı mal veya hizmetler için kripto varlıkların kullanılması, genellikle bir vergi yükümlülüğü oluşturur. Ancak kullanıcılar, artık bu vergi uyum sorununa bir son vermek istiyor. PayPal ve Visa gibi şirketlerin kripto para  ekonomisinin bir parçası haline geldiğini göz önüne aldığında Person, toplamda 3.000 euroyu geçmeyen işlemlerden vergi alınmamasını öneriyor. Politikacıya göre bu düzenleme, insanların vergiyle muhatap olmadan dijital varlıklar ile rahatça işlem yapabilmesini sağlayacak ve bu da yatırımcılara çok daha geniş bir özgürlük alanı tanıyacak.

Person, NFT Alanındaki Belirsizliğin Giderilmesi Gerektiğini Düşünüyor

Bunlarla birlikte politikacı, kripto para alanında faaliyet gösteren şirketlerin gerçekleştirdiği işlemleri vergiden muaf tutmaya ve halihazırda durumu belirsizliğini koruyan NFT’ler için de özel bir vergi sistemi oluşturmaya oldukça istekli. Person’a göre, özellikle NFT alanındaki belirsizlik, bir an önce netleştirilmeli ve özel bir vergi sistemi getirilmeli.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Fransız politikacı Pierre Person, vergi faktörünün önemine vurgu yaptı. Person, regülasyonların, kripto para piyasasında faaliyet gösteren yatırımcıların lehine düzenlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar