X

Fon Yöneticisi, Bitcoin’in Yükselişe Geçeceği Günü Açıkladı

Bitcoin'in bu fiyat aralığından çıkacağı tarih belli mi?
18:14
20 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftalardır 9.000 dolar seviyesinden işlem görüyor ve makro piyasalardaki değişime rağmen Bitcoin’in fiyatında herhangi bir sert düzeltme veya yükseliş görülmedi. ABD borsalarının yaşadığı fiyat değişimi, Bitcoin’i etkileyecek bir faktör olarak görülse de beklentiler gerçekleşmedi ve BTC hala 9.000 dolar bandında bulunuyor.

Kripto para analistleri ve fon yöneticileri ise Bitcoin’in çok yakın bir tarihte patlama yaşayabileceğini düşünmekte. Morgan Creek Digital’in kurucularından Jason Williams, konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in çıkış yaşayacağı tahmini belirtti.

Williams: Bitcoin 22 Temmuz Tarihinde Kırılma Yaşayabilir

Ünlü kurucu Williams’a göre lider kripto para birimi 22 Temmuz tarihinde ciddi bir yükseliş elde edebilir ve yeni bir trende girebilir. Williams açıklamasının devamında aslında bunun Dünya Kupası gibi çekişmeli bir süreç olduğunu ve yatırım araçları arasından hangisinin yükseleceğinin tam olarak tahmin edilemediğini ima etti.

Altın fiyatları zaten ciddi bir yükseliş elde ederken, borsaların sert bir düşüş yaşaması bekleniyor. Makro varlıklar arasından geriye ise Bitcoin‘in kaldığını belirten Williams, sıradaki yükseliş sırasının BTC/USD işlem çiftinde olduğunu açık açık ifade etti.

Bitcoin’in yükseleceğini düşünen tek kişi ise Williams değil ve Binance CEO’su da benzer bir düşünceye sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar