Fiyatı Yüzde 25 Artabilir! Alanındaki En İyi Altcoin Bu!

Kendi kategorisinde en büyük o ve çift haneli fiyat hareketine hazırlanıyor olabilir. Yatırımcıların kritik seviyeleri gözden geçirmesi faydalı olabilir.
17:00
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Alanındaki en iyi altcoin kritik seviyenin eşiğinde ve burayı aşarsa yüzde 25 hatta daha üzerinde ralli yapabilir. Bitcoin için yön belirsiz ve bu akşam itibariyle başlayan yoğun gündem BTC’nin yönünü tayin edecek. Volatilite fazlasıyla artacak ve 22 Mart FOMC toplantısına kadar ani hareketler göreceğiz. Peki popüler altcoin için beklenen fiyat hareketi ne?

İçerik Rehberi

Dogecoin (DOGE)

DOGE fiyatı önemli bir destek alanının üzerinde konsolide olmaya devam ediyor. Haziran 2022’den bu yana simetrik bir üçgen içinde düşüş yaşayan Dogecoin (DOGE) 22 Şubat’ta çok sayıda ret gördü. Bu retler fiyatın aşağı yönlü hareketini başlattı. Günlük RSI nötr seviyenin altında ve alıcıların azalan iştahını yansıtacak şekilde düşmeye devam ediyor. Güncel görünüm üçgenin destek hattı olan 0,067 dolara doğru bir geri çekilme yaşanacağı yönünde.

Bununla birlikte, üçgen nötr bir formasyon olarak kabul edildiğinden, üçgenden her iki yöne bir kırılma mümkün görünüyor. Bitcoin’in performansı bu süreçte büyük ölçüde belirleyici olacak. Özellikle açığa satış fırsatı arayanlar 0,067 dolara doğru bir hareketin Bitcoin 22.000 doların altına düştüğünde başladığını görebilir.

DOGE Yorum

Altı saatlik grafik DOGE için yükseliş hareketinin tamamlandığını gösteriyor. Dogecoin fiyatı görünüşe göre beş dalgalı bir yükseliş hareketini tamamladı ve altı saatlik RSI, bir sıçrama olasılığını destekleyen yükseliş sapması oluşturdu. 24 saat içinde gerçekleşebilecek yükselişe işaret eden bu sapma DOGE fiyatının Ocak ayından bu yana azalan direnç çizgisini test edebileceğini gösteriyor. Kırılıp kırılmaması gelecekteki eğilimi belirleyebilir. Bir kırılma, 0,092 dolara doğru devam eden bir yükselişi beraberinde getirebilir.

Öte yandan yukarı yönlü testin başarısız olması DOGE fiyatının 0,074 dolara kadar gerileyebileceğini gösteriyor. Sonuç olarak, en olası DOGE fiyat tahmini, mevcut azalan direnç çizgisine doğru bir sıçramadır. Ancak 0,074 dolar altında bir kapanış bu görünümü kısa vadede geçersiz kılabilir. İlerleyen saatlerde Bitcoin’in her iki yöne hacimli hareketi DOGE için de bahsi geçen seviyelerin test edilmesini sağlayabilir. Özellikle vadeli işlemlerde iniş çıkışlı yüksek volatiliteye sahip hareketin her iki grubu da tasfiye etmesi muhtemeldir. Faiz kararı akşamları dahil birçok kritik gecede benzer şeyleri yaşadığımız için yatırımcıların risk profillerine uygun şekilde stop bölgelerini iyi ayarlamaları menfaatlerine olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar