Fiyatı Düşük, Potansiyeli Yüksek Altcoinler! Kripto Para Uzmanı Açıkladı!

2022 yılının yıldızı olabilecek fiyatı düşük fırsat altcoinleri!
09:55
26 Aralık 2021
Okuma Süresi: 5 Dakika

Kripto para yatırımcıları stratejilerini belirlerken özellikle fiyatı düşük ve yüksek fiyat potansiyeli olan projelere yönelir. BitBoy Crypto kanalının uzman analisti ise önümüzdeki yıl fiyatlarını katlayabilecek projeleri derledi ve takipçileriyle paylaştı. Peki hali hazırda fiyatı ucuz olan ve önümüzdeki yıl onlarca kat değerlenebilecek bu altcoinler hangileri?

Öncelikle bu projelerin yüksek risk içerdiğini ve detaylı araştırma yapmadan yatırım kararı almamanız gerektiğini tekrar hatırlatalım. Bir analistin paylaştığı öngörüler her zaman başarılı olmaz. Eğer öyle olsaydı kripto analistleri sadece zenginliğin keyfini çıkarır ve içerik üretme gibi bir endişe yaşamazlardı.

Ojamu (OJA)

Listenin başında Ojamu (OJA) geliyor. Ojamu, Ethereum ve Polygon üzerine inşa edilmiştir. Bu, blockchain AI NFT‘leri ve dijital pazarlama arasındaki boşluğu dolduran Singapur merkezli merkezi olmayan zincirler arası bir platformdur.

Ojamu’nun amacı, markaların, insanların fark edemeyecekleri bağıntılara işaret etmek için veri kümeleri oluşturmak için AI teknolojisini kullanarak bu son teknoloji dijital pazarlama stratejisini gerçekleştirmeleri için en uygun kararları almalarını sağlamaktır.

Ojamu akıllı platformu Ethereum, Polkadot, Solana ve Polygon gibi önde gelen blockchain’lerden protokollerinden endüstri verilerini çapraz olarak ilişkilendirir. Dijital pazarlama stratejileri oluşturmak, şirketlerin marka farkındalığı kullanıcı edinimi denemelerine yardımcı olmak gibi hedefleri bulunan proje önümüzdeki yıl adından daha fazla söz ettirebilir.

Ojamu, şu anda UniSwap ve QuickSwap’ta bulunuyor. Bu gelecek vadeden proje, çok sayıda yeni yatırımcısı ve ortağıyla birlikte 2022 için yoğun bir yol haritasına sahiptir.

Trader Joe (JOE)

İkinci altcoin ise Trader Joe. Trader Joe, tek noktadan merkezi olmayan, otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı ticaret platformudur. Avalanche ağındaki bir numaralı DEX olma özelliği bulunuyor. Birçok kripto para uzmanından aylardır bu projenin adını duyuyoruz. Fiyat Kasım ayı sonunda 5 dolar sınırına dayansa da yeniden ilk günlerindeki 2 dolar rakamına gevşedi. Yazı hazırlandığı sırada 2,2 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

İnsanlar bu platformu trade, leverage, swap, stake, farm, zap, lend gibi hizmetleri almak için kullanıyor. TraderJoe, borç vermeyi kaldıraçlı yatırım ile yönetişimi birleştirerek oldukça yeni bir şey deniyor.

Energy Web Token (EWT)

Energy Web Token (EWT), enerji sektörü için daha fazla uygulama geliştirmeyi desteklemek ve geliştirmek için tasarlanmış blockchain tabanlı bir sanal makine olan Energy Web Chain’in arkasındaki operasyonel simgedir. Energy Web Chain 2019’da piyasaya sürüldü. Projenin arkasında ise Energy Web Foundation (Vakıf) bulunuyor. EWT, geliştiricilerin DApp’ler oluşturmasına izin vererek enerji sektörüne çeşitlilik getirmeyi amaçlıyor. Sanal makine, şebeke operatörleri, yazılım geliştiriciler ve satıcılar dahil olmak üzere enerjinin tüm alanlarındaki aktörlere fayda sağlama potansiyeline sahiptir.

Enerji sektörü, verimliliğe önemli katkılar sağlayacak ve otomobil üretimine yardımcı olacaktır. Enerji ağı temeli, bir otorite kanıtı tutarlı mekanizması kullanarak standardı belirler.

DODO

DODO, benzersiz proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritması, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılardan (AMM) daha iyi likidite ve fiyat istikrarı sunmayı amaçlayan bir DeFi protokolü ve zincir üstü likidite sağlayıcısıdır. Yatırımcıları taklit eden PMM fiyatlandırma mekanizması, varlıklar için son derece doğru piyasa fiyatları toplamak için yeteneklerini kullanır.

Proje likidite sağlayıcılarının (LP) portföylerini stabilize etmek, fiyat kaymasını azaltmak ve bir ödül olarak arbitraj ticaretine izin vererek kalıcı kayıpları ortadan kaldırmak için bu fiyatlara yakın yeterli likidite sağlar. Binance Smart Chain ekosisteminin benzersiz girişimlerinden olan DODO çok zincirli merkezi olmayan bir değişim aracı olarak çalışıyor. DODO’nun vizyonu, yatırımcılar (trade) için likidite sağlamaktır. Geleneksel otomatik piyasa yapıcıyı proaktif bir piyasa yapıcıyla değiştirdiler.

DODO sürüm 1.5 güncellemesi ile akıllı ticaret olarak bilinen özel yönlendirme algoritmalarını tanıttı. Bu özellik, bir kişinin siparişi (borsa emri) için en iyi fiyatı bulmasını kolaylaştırır bunu çok sayıda likidite kaynağını bir araya getirerek yapar.

Star Atlas (ATLAS)

Atlas, Solana (SOL) ekosisteminde bulunuyor. Proje devasa çok oyunculu bir metaverse’dir. Bu yılın son çeyreğinde metaverse girişimleri yoğun ilgi gördü bu coşkunun önümüzdeki yıl da devam etmesi bekleniyor. Burası, NFT’lerinizin ATLAS ve POLIS tokenlerini kullanarak gerçek bir amacı ve faydası olduğu bir yerdir.

Uzay gemileri NFT’leri satın alabilir veya oyun içi yönetişim yoluyla siyasi kararlar alabilirsiniz. Hali hazırda 43.494 filo, 63 milyon doların üzerinde TLV bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar