X


Fiyat Tahmini Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Destek ve Dirençler!

Güncel veriler ışığında muhtemel Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) senaryolarını değerlendiriyoruz.
01:27
4 Eylül 2021

Bitcoin ve Ethereum nihayet uzun süredir kıramadığı dirençlerin üzerine çıktı. Bitcoin (BTC) gün içinde 50.500 doların üzerini görürken, Ethereum (ETH) 4.000 doları aştı. Kripto paralara artan ilgi son yaşanan büyük düşüşten sonra yeniden zirveye çıkıyor. Peki Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) için önemli seviyeler neler?

Bitcoin (BTC)

Dünyanın en güçlü bağımsız varlık yöneticilerinden Franklin Templeton kripto paralarla ilgili çalışmaları için üst düzey uzmanlar arıyor. Linkedin üzerinden yayınlanan ilanlar daha yoğun bir kurumsal talebe işaret ediyor. SBI Holdings tarafından yapılan açıklamayı da unutmamak gerekiyor. Japonya’nın en büyük finans şirketlerinden olan SBI, Kasım ayına kadar kripto fonu oluşturmak istiyor.

Bitcoin fiyatı 2 Eylül’de küçük çaplı bir düşüş yaşasa da trend çizgisinin altına gerilemedi. Elbette bu durum boğaların güçlü biçimde 50.500 testini destekledi. Hali hazırda 50.500 seviyesi önemini koruyor. Bu rakamın üzerinde fiyatlanan Bitcoin (BTC) gözünü 60.000 dolara dikmiştir diyebiliriz. Fiyat 46.083 doların altına sarkmadığı sürece yükseliş umutları devam edecektir. Ancak bunun altına sarkarsa yeniden 42.450 dolara kadar düşüş yaşanabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) yazı hazırlandığı sırada 49.800 dolardan alıcı buluyor. Kalıcı olarak 50.000 seviyesinin kaybedilmesi kötü senaryonun gerçekleşmesine sebep olabilir.

Ethereum (ETH)

Fiyat 3.377 doların üzerinde tutunarak kısa sürede 4.000 doları aştı. Psikolojik öneme sahip olan bu seviyenin korunması halinde 4.370 dolar kolaylıkla test edilebilir. RSI aşırı alım bölgesinde bulunuyor. ETH grafiği boğaların kontrolüne geçti ve nihai hedef olan 5.000 dolar ay bitmeden gerçek olabilir.

Tek problem ayıların 4.370 dolardaki direnci güçlendirmesi olacaktır. Bu seviyeye yapılan testin başarısız olması fiyatı 3.700 dolara kadar çekebilir. Alt desteğin yakından takip edilmesi gerekiyor burada güçlü bir tepki alımı gelmezse boğaların güç kaybettiğine işaret eder.

Ethereum Binance borsasında 4.000 dolar seviyesini kaybetti ve 3.900 seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Cardano (ADA)

Fiyat 2 Eylül’de 3 doların üzerine çıktı ancak gelen kar satışları yeniden 2,97 dolara sarkan bir ADA fiyatına sebep oldu. Fiyatın 3,10 doların üzerinde kapanışlar yapması daha güçlü bir yükseliş trendine işaret edecektir. Büyük ihtimalle 3,5 dolarda ciddi kar satışları devam edecek. Ancak 12 Eylül Alonzo güncellemesine kadar beklentilerin fiyatlaması devam edecek gibi görünüyor.

Boğaların 2,97 altına düşürdüğü fiyat eğer alımlarla karşılanmazsa EMA 20 yani 2,58 dolara kadar sarkmaya sebep olur. Aşağı yönlü güçlü düşüş 2,47 dolardan sonra başlayacaktır. Birçok analist Alonzo güncellemesinin ciddi anlamda fiyatlandığını düşünüyor. Yani güncelleme sonrasında artık momentum güç kaybedecek ve büyük ihtimalle düşüş başlayacak. Ağ güncellemesinin Cardano (ADA)’yu bir akıllı sözleşmeler akınına maruz bırakması beklenmiyor. Akşam saatlerinde “Haskell Sözleşmeleri” hakkında detaylı bir içerik paylaştık, bunu incelemeniz yararlı olabilir.

Cardano (ADA) hali hazırda 2,97 seviyesini kaybetti ve 2,94 dolardan alıcı bulmaya çalışıyor.

İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermemektedir. Alacağınız yatırım kararlarını kendi araştırmalarını ve değerlendirmelerin neticesinde şekillendirmeniz gerekiyor. Son derece volatil olan kripto para piyasalarında alacağınız tavsiyeler ciddi kayıplar yaşamanıza sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar