Fiyat Grafiği: AVAX, HOLO, XRP ve BTT Teknik Analiz!

AVAX, HOLO, XRP ve BTT yatırımcılarının bu kritik seviyeleri yakından izlemesi gerekiyor!
21:45
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

FED açıklamasına yazı hazırlandığı sırada sadece 1 saat kaldı. Altcoinler bu baskının da etkisiyle negatif fiyatlamaya devam ediyor. Bitcoin (BTC) 47.000 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışırken gelecek açıklamaların etkisiyle nasıl bir tepki vereceği de merak konusu, peki yatırımcılar hangi seviyelere dikkat etmeli? AVAX, HOLO, XRP ve BTT için güncel teknik seviyeleri bu akşam fazlasıyla yakından izlemelisiniz.

Avalanche (AVAX)

Bank of America raporu Avalanche (AVAX) fiyatına elbette olumlu yansıdı. Ethereum’a rakip olarak gösterilen AVAX bugün BoA tarafından da takdir edildi. Yazı hazırlandığı sırada 95 dolardan alıcı bulan token günü %20’ye yakın yükselişle kapatmaya hazırlanıyor.

RSI nötr bölgenin üzerine doğru yolculuğa çıktı eğer Bitcoin tarafında gün pozitif devam ederse yükseliş devam edebilir. Hareketli ortalamaların üzerine çıkan fiyat önemli bir bölgede bulunuyor. Şimdilik 97 doların üzerinde tutunması gerekiyor eğer bu bölge korunabilirse hızla 106 ve 126 dolar bölgelerine doğru ilerleyebilir.

Holo (HOT)

Beklenen düşüş geldi, bir süredir toparlanma emaresi göstermeyen HOT güneye doğru yolculuğuna devam ediyor. Hareketli ortalamaların altına düşen fiyat daha derin kayıplar yaşayabilir. Piyasadaki genel satış baskısının haricinde HOT yatırımcıları da pek alımdan yana tavır takınmıyor.

Yazı hazırlandığı sırada 0,0076 dolardan alıcı bulmaya çalışan token 0,0077 seviyesini de kaybettiği için gözünü 0,0067 dolara dikti. Yatırımcıların ilerleyen saatlerde artacak olan volatiliteye karşı dikkatli olması gerekiyor. BTC 1 düşerse HOT 5 düşecek gibi görünüyor.

Ripple (XRP)

SEC’in belalı tokeni henüz davayı kazanamadı. Daha kötüsü Bitcoin tarafındaki fiyat çakılması XRP’ye 1 dolar bölgesini kaybettirdi. Yazı hazırlandığı sırada XRP 0,79 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Kısa ve orta vadeli hareketli ortalamalar dört saatlik grafikte kaybedildi. RSI nötr bölgede bulunuyor. Fiyat eğer 0,84 bölgesinin üstüne çıkamazsa 0,74 dolara ilerleyen saatlerde gerileyebilir.

En aşağıda ise 0,64 desteği fiyatı tutmaya çalışacak. Şimdilik düşüş ihtimali ağır basıyor, yukarıda da belirtildiği üzere 0,84 dolar ve üzerine çıkılması yeniden geri dönüşe işaret olabilir.

Bittorent (BTT)

Güne %5 zararla devam eden BTT 0,002667 dolardan alıcı buluyor. Dört saatlik grafikte RSI nötr bölgenin altına sarkıyor. Hareketli ortalamaları kaybeden fiyat kritik destek bölgesine doğru yaklaşıyor. Eğer yakın zamanda piyasada güçlü bir toparlanma yaşanmazsa BTT yatırımcılarının kayıpları daha da derinleşebilir.

Bir sonraki destek seviyesi 0,00233 dolar ve bu bölgenin de kaybedilmesi halinde fiyat 0,001383 seviyelerine kadar inebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar