X


Fiyat Analizi: Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Terra (LUNA) Yorumları!

Bitcoin düşüş yolculuğuna devam ediyor. Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Terra (LUNA) yatırımcılarını kısa vadede neler bekliyor?
21:10
18 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları bugün de negatif seyrini devam ettiriyor. Bitcoin yeniden 42.000 doların altında fiyatlanıyor ve gün içinde 42.200 dolar seviyelerine kadar gevşedi. Ethereum ve Shiba Inu’nun RSI, desteklerinin altına keskin bir düşüşün ardından çift tepeyi onayladı. Peki: Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Terra (LUNA) yatırımcılarını neler bekliyor?

Ethereum (ETH)

ETH 3.000 dolar desteğini korumaya devam ediyor. Yazı hazırlandığı sırada fiyat 3.100 doların üzerinde bulunuyor. 10 Ocak’ta 15 haftanın en düşük seviyesini gördükten sonra, en büyük altcoin yaklaşık %17 arttı, ancak hemen tedarik bölgesinden (dikdörtgen, sarı) bir geri çekilme gördü.

Devam eden satışlar fiyatın seyrini olumsuz etkiliyor. Alıcılar devreye giremeyince, boğalar 3.239 dolar seviyesini destekten dirence çevirdi. RSI 44 seviyesinin altına düştükten sonra 4 saatlik grafikte Double-top modelini doğruladı. Böylece aşırı satım noktasına doğru düşerken zayıf işaretler verdi. İlginç bir şekilde, CMF bir yükseliş trendindeydi ve fiyat hareketi ile yükseliş eğilimindeydi. Ethereum ilerleyen saatlerde yeniden yönünü yukarı çevirebilir.

Shiba Inu (SHIB)

Son düşen kama (sarı) kırılması, %61,8 Fibonacci direnci güçlü durduğundan 0.00003411 direnci kırılamadı. Boğalar çok çabalasa da 5 Ocak’taki satışlar, SHIB 10 Ocak’ta üç ayın en düşük seviyesine ulaşana kadar %22’nin üzerinde bir geri çekilme gördü.

Ardından, SHIB olağanüstü bir ralli gördü ve önceki kayıplarını geri aldı, ancak %50’lik direnç güçlü kaldı. Son altı gün içinde, değer %16’nın üzerinde düştü. Boğalar için ilk test noktası %38,2 seviyesinde kaldı. Yazı hazırlandığı sırada SHIB 0,00002796 dolardan işlem görüyor. RSI aşırı satış bölgesinde ve satılar güçlü görünüyor. OBV’nin son düşüşle örtüşmediğini ve olası bir yükseliş dönüşüne işaret ettiğini söyleyebiliriz. Bitcoin’in dönüşüne bağlı olarak SHIB yeniden yönünü yukarı çevirebilir.

Terra (LUNA)

8 Ocak’ta üç haftanın en düşük seviyesini gördüğünden beri, LUNA %61.8 seviyesinden toparlandıktan sonra %39.6’lık etkileyici bir yükseliş gördü. Bununla birlikte, alt kanal yukarı yönlü (sarı) bir kırılma gördüğü için 86 dolar seviyesindeki direnç güçlü kaldı. Buna göre, LUNA %38,2 destek seviyesini kaybetti.

Şimdi, ayılar için test noktası 74 dolar seviyesinde ve fiyat geri dönüş için 77 dolar direnciyle mücadele etmek zorunda. Yazı hazırlandığı sırada fiyat 75 doların üzerinde bulunuyor. RSI, son altı günde bir çift tepe oluşturduktan sonra yarı çizginin altında dik bir düşüş gördü. Ayrıca, Supertrend şimdi kırmızı bir sinyal verdi. Ayrıca MACD, artan satış baskısına işaret ederek negatife döndü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar