Fırsat Kaçıyor Mu? Mart Ayında 3 Altcoin Bitcoin (BTC)’den Daha Fazla Yükselebilir!

Bu üç kripto para birimi önümüzdeki ay Bitcoin fiyatından daha hızlı yükselebilir. Bitcoin için her yılın ilk çeyreği genelde yükselişle geçtiği için umutlar yüksek.
18:50
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kral kripto para birimi FTX çöküşünün ardından uzun bir konsolidasyon süreci yaşadı ve 2 aydır genel olarak yükseliyor. Peki kripto para yatırımcıları hali hazırda bir fırsatı kaçırıyor olabilir mi? Mart ayında Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi beklenen altcoinler neler? Teknik kurulumlar önümüzdeki 30 günde neye işaret ediyor?

Mart Ayı Altcoin Sepeti

Şubat 2023, kripto piyasası için nispeten yükseliş yönlü bir ay oldu ve Mart 2023 aynı şeyi daha fazla sağlayabilir. ABD ekonomisi resesyondan uzaklaşıyor ve enflasyon halen artmaya başlamış değil. Bu dengeyi kurmak için ter akıtan Fed ise Mart ayında önümüzdeki ayları etkileyerek nihai kararını verecek.

XRP fiyatı Haziran 2022’den bu yana uzun vadeli simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Şimdi, Ripple fiyatı direnç ve destek arasındaki yakınsama noktasına yaklaşıyor. Bu noktada, XRP fiyatı için formasyonun dışında belirleyici bir hareket olasıdır. Konsolidasyon uzun süredir devam ettiğinden, Ripple bu teknik formasyonun dışına çıktığında önemli bir hareket bekleniyor. Eğer ralli başlarsa 0,43 dolar üzeri kapanışlarda Mart ayında XRP Coin fiyatının 0,52 dolara kadar yükseldiğini görebiliriz.

Yükselecek Altcoinler

İkinci sırada Ethereum bulunuyor. Piyasa değerine göre, kripto piyasasında yalnızca Bitcoin’in ardından gelen en büyük ikinci kripto para birimi BTC karşısında yükseliş sinyalleri gönderiyor. Bu, Ethereum fiyatının Bitcoin fiyatından daha iyi performans göstereceği anlamına geliyor ve işte nedeni;

  • İlk olarak, ETH fiyatı 29 Ekim’den bu yana azalan paralel bir kanalda işlem görüyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir, yani nihai bir kırılma beklenir.
  • İkinci olarak, Ethereum fiyatı geçtiğimiz ay boyunca bir yükseliş sapması oluşturdu. Kanalın destek hattında meydana gelen sapma, kanalın önemini daha da artırmaktadır. Farklılaşma bir aydan uzun bir süredir gelişmekte olduğundan, ETH fiyatı için bir ay süren yukarı yönlü bir hareketi katalize etmesi mantıklı olacaktır.

Son sırada ise STX Coin bulunuyor. Stacks fiyatı bugüne kadar %275 artarak yılın en çok kazandıran altcoinlerinden biri oldu. Büyük artışa ve tamamen parabolik ralliye rağmen, yukarı yönlü hareket henüz tamamlanmamış olabilir. Bu durum hem RSI hem de dalga sayımında görülebilir. Birincisi aşırı alım gösterirken, henüz herhangi bir düşüş sapması yaratmadı.

Artışın şekli üçüncü dalganın göstergesidir. Bu nedenle, STX fiyatı için kısa vadeli bir düşüş meydana gelebilirken, tüm yukarı yönlü hareketi tamamlamak için başka bir artış bekleniyor. Beşinci dalga da uzarsa, Stacks fiyatı Nisan 2022’den bu yana ulaşılamayan 1,55 dolarlık direnç alanına ulaşabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar