X

Filecoin’in Test Ağı İçin Tarih Verildi!

Filecoin ekibi beklenen proje için tarih verdi.
20:00
25 Eylül 2019

Merkeziyetsiz dosya sunuculuğu protokolü Filecoin, 24 Eylül tarihinde yayınladığı bir gönderide, heyecanla beklenen test ağının 11 Aralık tarihinde, ana ağın ise 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Söz konusu proje aslında blockchain tabanlı merkeziyetsiz bir dosya depolama hizmeti olarak da özetlenebilir.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead zamanında proje hakkında yaptığı açıklamada tüm dünyadaki depolama kapasitesinin çok azının kullanılmakta olduğunu ve büyük bir çoğunluğun boşta durduğunu vurgulamıştı. Morehead’e göre Filecoin sayesinde kullanılmayan donanımlar birer Filecoin madencisine çevrilebilecek ve hem depolamaya katkı sağlanırken, hem de kullanılmayan alan ile para kazanılması mümkün olacak.

Filecoin ekibi yapılan açıklamanın yanı sıra söz konusu hesaplamaların ”en iyi ihtimalle” yapıldığını dile getirdi ve bunların esneme oranına sahip olduğunu açıkladı. Yapılan duyuruya göre proje ekibi bu yıl Filecoin’in Go kodlama dili ile yazılan eklentisini açık kaynaklı yapma kararı aldı.

Ekibin şu an mevcut odak noktası ise protokol tasarımı, kriptografik yapının oluşturulması ve uzu vadeli test ağının piyasaya sürülmesi olarak öne sürülmekte. Ekip aynı zamanda önümüzdeki ay Filecoin’in yol haritasının da resmi blog üzerinden yayınlanacağını müjdeledi.

Coinbase Listeleyebilir

Coinbase bundan bir hafta önce 17 kripto para birimini listeleyebileceğini vurgulamıştı ve bunların arasında hala piyasaya çıkmayan birçok kripto para varlığı da yer aldı. Söz konusu projelerden birisinin de Filecoin olduğu açıklanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar