X


Fenerbahçe Takım Token’ı Ne Zaman Çıkacak? Fenercoin Gündem Oldu!

Ali Koç tarafından geçtiğimiz ay duyurulan kripto para adımı yakın zamanda gelebilir. Fenercoin Twitter üzerinde gündem oldu.
23:46
13 Temmuz 2021

Takım başkanı Ali Koç geçtiğimiz ay 3 sezonluk planını duyurmuş ve kripto para alanında çalışmalar yapılacağını açık şekilde ifade etmişti. Dijital kanallarını geliştirmek isteyen Fenerbahçe buradan 100 milyon TL üzerinde gelir bekliyor. Fenerbahçe taraftarları dört gözle Fenercoin’in resmi açıklamasını bekliyor.

Fenerbahçe Socios İle Anlaşabilir

Suat Vilgen tarafından daha önce duyurulan görüşme haberleriyle ilgili net bir yalanlama gelmedi. Ayrıca Ali Koç’un geçtiğimiz ay yaptığı kripto paralarla ilgili açıklama da iddiayı somutlaştırdı. Takım için büyük bir gelir kaynağı olması beklenen taraftar token daha şimdiden yoğun ilgi göreceğe benziyor.

Twitter’da akşam saatlerinde #fenercoin etiketiyle gündem olan konu, taraftarların da bu konuya ilgi duyduğunu gösteriyor. Socios ile daha önce Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Göztepe gibi takımlar anlaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Takımla ilgili bazı konularda taraftarların aktif katılımını sağlayan token projeleri, taraftarın yoğun ilgisini çekiyor. Örneğin otobüs tasarımı, eldiven renkleri ve daha birçok konuda token sahibi taraftarlar söz hakkı buluyor.

Elbette en önemli detaylardan biri taraftarlar bu tokenlarla işlem yaparak kulüplerini destekliyor.

Suat Vilgen geçtiğimiz aylarda takım yetkililerinin Socios ile görüştüğünü duyurmuştu.

Galatasaray GAL ile 100 Milyon Kazandı

GS Türkiye’de fan token alanında en hızlı davranın takım oldu. Socios ile anlaşan ve GAL Token’ı piyasaya süren kulüp 2021’nin ikinci çeyreğinde tam 100 Milyon TL kazanç elde etti.

Paribu ve OKEx gibi platformlardan alınabilen GAL Token 10 TL fiyatla arz olmuştu. Üstelik artan ilgi 15 Mayıs tarihinde 220 milyon dolar rekor işlem hacminin görülmesine de sebep oldu. Arzı 10 Milyon adetle sınırlı olan GAL Token global piyasalarda da ilgi görüyor.

Fenerbahçe’nin de bu yönde bir adım atması takıma önemli artılar sağlayabilir. Özellikle Başkan Ali Koç’un 100 milyon tl dijital hedefi bu vesileyle kısa sürede gerçeğe dönüşür.

Güncelleme :Fenerbahçe’den Açıklama

Fenerbahçe Spor Kulübü bu konuyla ilgili çalışmalarının devam ettiği ancak hangi firmayla sürecin devam ettirileceğinin netleşmediğini açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar