reklamı kapat

FED Başkanı Libra Hakkında Konuştu

FED Başkanı Jerome Powell, Libra ve kripto para piyasası hakkında konuştu.
19:00
8 Eylül 2019

2019 sadece Bitcoin (BTC) için değil neredeyse bütün kripto para birimleri ve kripto para piyasası için inanılmaz önemli bir yıl oldu. Kripto para piyasası 2018 yılının ayı piyasasından kurtuldu ve birçok kripto para ciddi bir yükseliş elde etti. Söz konusu yükseliş doğal olarak birçok ana akım kitlenin kripto para sektörüne odaklanmasına yol açtı ve ABD Başkanı Donald Trump bile Bitcoin ile Libra’dan söz etti.

Merkez Bankaları Kripto Paraya Hazır Değil

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın ilgisi de kripto para sektörüne çekildi ve Powell yakın zamanda katıldığı bir etkinlikte kripto paralar hakkında konuştu. Etkinlik esnasında Powell’a ”kendisine sunulan dijital varlıklar” fırsatını kaçırıp kaçırmadığı soruldu. Powell bu soruya dijital para birimlerini her zaman izliyor olmalarına rağmen merkez bankalarının yakın zamanda kendi kripto para birimini piyasaya sürmeyeceğini belirterek yanıt verdi.

Powell açıklamasını daha da açarak herhangi bir ağ üzerinde tutulması gereken varlıkların dıştan başka bir araç tarafından hacklenebileceğini ve bu siber güvenlik meselesinin oldukça tehlikeli olduğunu vurguladı. Bunun hem tüketici hem de banka için riskli bir durum olduğunu belirten FED Başkanı Powell, henüz böyle riskli bir durum için gerekli hazırlıklara sahip olmadıklarını da açıkladı.

Powell Libra hakkında da konuştu ve bunun piyasaya çıkması durumunda ”çok hızlı bir vakitte sistematik olarak oldukça önemli” bir konuma gelebileceğini belirtti.

Powell herhangi bir merkez bankasının kendi kripto para birimini çıkartmayacağını tahmin etse de, Çin MB şu sıralar kendi dijital varlığını piyasaya sürmeye oldukça yakın olduğunu belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.