reklamı kapat

FED Açıkladı, Bitcoin Yeniden 10.000 Dolar Üzerine Çıktı

FED'in yeni kredi açıklaması Bitcoin'i şahlandırdı.
11:37
16 Haziran 2020

Bitcoin geçtiğimiz gün sert bir düşüş yaşayarak 9.000 dolar altına inse de Pazartesi gecesi Federal Rezerv tarafından yapılan açıklama sayesinde yeniden yükselişe geçmeyi başardı. ABD Federal Rezerv yetkilileri tarafından yapılan açıklamada küçük ve orta ölçekteki işletmelere yardım edileceğini beyan etti.

Aslında bu program için olan düzenlemeler 9 Nisan tarihinde yapılmış ve söz konusu işletmeler için yaklaşık 600 milyar dolarlık kredi programı o tarihlerde onaylanmıştı. Buna rağmen Koronavirüs salgınının  yavaş yavaş etkisini yitirmesi ile beraber bu programın tam olarak ne zaman uygulamaya konulacağı bilinmiyordu.

Bitcoin Yatırımcılarının Beklediği Haber FED’den Geldi

Şimdi ise Ana Cadde Borç Verme Programı isimli plan yürürlüğe kondu ve krediler için bankaların kayıt almaya başladığı belirtildi. Bu da ABD Federal Rezerv’in daha fazla para pompalamaya başlayacağı ve tahmini enflasyon artışının daha fazla olacağı anlamına geliyor. Bu durum doğal olarak güvenli liman varlığı olarak görülen Bitcoin’in fiyatını da yukarıya yönlendirdi.

Kripto para analistleri de Bitcoin fiyatında 12.000 dolara kadar yükseliş beklediklerini belirterek FED’in açıklamasından bağımsız olarak genel bir yükseliş trendine girilebileceğinin altını çizmişlerdi. FED’in programının BTC’nin zaten olumlu olan gidişatı ile bir araya gelmesi, kesinlikle yatırımcılar için büyük bir fırsat oluşturabilir.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle hala 9.000 dolar bandında olsa da orta vadede yeni bir rekor gelmesi mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.