X


Ethereum’un Fiyat Artışı, ETH İşlem Hacimleri İle de Destekleniyor

Yapılan açıklamalara göre Ethereum’un fiyatındaki artış ETH işlem hacimleri ile de organik bir şekilde destekleniyor. 
18:20
3 Mayıs 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bugün yatırımcıların ilk hedef olarak gördüğü 3.000 dolarlık psikolojik seviyeyi geride bıraktı ve yeni bir rekor kırmış oldu. Analistlere göre ETH’un rekoru farklı göstergelerle de destekleniyor.

ETH Yüksek İşlem Hacmi İle Destekleniyor

Glassnode’dan elde edilen verilere göre, Ethereum’un mevcut fiyat artışı organik ve yüksek işlem hacimleri ile destekleniyor. Ayrıca Ethereum’un NVT oranı düşük bir seviyede bulunuyor ve işlem hacimlerinin ağın piyasa değerinden daha hızlı büyüdüğünün bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Glassnode’daki ekip, düşük NVT oranının Ethereum’un geleceği için çok önemli olduğunu dile getirdi ve “ETH fiyatı yeni bir ATH belirleyerek 3.000 doların üzerine çıktığında, NVT Oranı bu döngülerin en düşük seviyesine geri çekilir. Düşük NVT Oranları, işlem hacimlerinin yüksek olduğunu ve ağ pazarının hacimden daha hızlı büyüdüğünü gösterir. Bugünün pazar gücü, zincirde yerleşik hacim ile desteklenmektedir.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum’da Önemli Seviyeler

Ethereum’un fiyatı ile birlikte piyasa değeri de arttı ve böylece ETH, bazı önemli geleneksel şirketlerin önüne geçti. Yapılan açıklamalara göre şu anda Ethereum, 348.1 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Home Depot’un, 347.3 milyar dolarlık Bank of America’nın, 337.6 milyar dolarlık Walt Disney’in, 337.3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Nestle’nin ve 307.9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip PayPal’ın üzerinde bulunuyor.

Analistlere göre Ethereum’un yükselişi sırasında bundan sonra öncelikle ilk hedefin 5.000 dolar olduğu ifade ediliyor. Ayrıca analistler 2021 yılında ETH’un 10.000 dolarlık önemli seviyeyi de geçebileceğini düşünüyor. Ancak bu noktalardan önce bazı dirençlerle karşılaşılabileceği ve 3.500 dolar ve 3.800 doların bu dirençlerden olabileceği belirtiliyor.

Aşağı yönlü bir hareket halinde ise ilk desteğin 2.950 dolarda olduğu ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar