X

Ethereum’da Bir ATH Daha Kaydedildi! Düşüşün Ardından ETH’ye Yoğun İlgi

Zincir üstü verilere göre büyük oyuncular 4.000 dolarlık ETH fiyatını değerlendirmek adına pozisyonlarını artırıyor.
16:25
17 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler ikinci kripto para Ethereum, ekim ayının başından bu yana %70’lik bir boğa koşusuna imza attı. Hafta başında kaydedilen geri çekilme ETH‘yi 4.0.67 dolara iterken toparlanma sinyalleri ile birlikte fiyat 4.250 dolar seviyelerine tırmandı.

Borsa Çıkışlarındaki Dikkat Çekici Veri

Zincir üstü verilere göre büyük oyuncular 4.000 dolarlık ETH fiyatını değerlendirmek adına pozisyonlarını artırıyor. Ethereum borsa çıkışı göstergesine göre yatırımcılar fonlarını daha önce hiç görülmemiş oranlarda borsalardan çekiyor. Göstergedeki hacim, Ethereum ağı için rekor olan 100 milyon doları aştı. Bir önceki ATH’ye 2021 yılının ortalarında ulaşılmıştı.

Piyasada gerçekleşen düzeltme ile Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %12 oranında uzaklaştı. Düşüş hareketi, satış gücünün varlığını gösteren artan borsa girişlerini izledi. Mevcut verilere göre yatırımcıların henüz varlıklarını satmaya başlamamış olması, piyasa için güçlü bir pozitif sinyali temsil ediyor.

Piyasa Düşüşe Nasıl Tepki Verir?

Uzman analistler, Ethereum Vakfı‘nın gerçekleştirdiği satış emirlerinin akabinde piyasa duyarlılığı verilerine göre panik aşamasına giriş yapılmadığına işaret ediyor. Zincir üstü verilere göre Ethereum’da %9’un üzerinde bir düzeltme 48 günlük büyüme sürecinden sonra aşırı alım olarak kabul edilen piyasanın teknik durumuna bağlanıyor.

Ethereum Fiyatı

En büyük altcoin Ethereum, lider Bitcoin‘in 58.000 dolar ila 61.000 dolar arasındaki fiyat seyrine benzer şekilde ilerliyor. ETH, 4.029 dolara kadar sarkarken henüz korkulan olmadı ve 4.000 dolar seviyesi korundu. Uzmanların da belirttiği üzere piyasadaki olumlu hava, toparlanmayı hızlandırıyor. Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 4.252 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. ETH adına en yakın fiyat hedefi ise ATH’nin aşılması ile 5.000 dolar noktası olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar