X


Ethereum’a Yükseliş Getiren Unsurlar Belli Oldu!

Ethereum'un 300 dolara çıkmasını sağlayan gelişmeler neler?
10:51
26 Temmuz 2020

2020 yılının ikinci çeyrek döneminin başlamasından beri Ethereum yükselişe trendine girdiğine dair sinyaller verse de bu sinyaller geçtiğimiz haftaya kadar tam anlamıyla hayata geçememişti. Şimdi ise Ethereum opsiyon piyasası tam anlamıyla boğa sinyalleri vermeye başladı ve ETH/USD işlem çiftinin geçtiğimiz hafta elde ettiği yükselişin temel sebebi de bu olabilir.

Ethereum Opsiyon Ürünlerine Yoğun İlgi

Sektörün en büyük opsiyon borsası olan Deribit’in araştırma birimi Deribit Insights, ETH opsiyon hacminin tüm zamanların rekorunu kırdığını ve 3.2 Call seviyesine yükseldiğini belirtti. Ethereum opsiyon ürünlerinde yaklaşık olarak %67 alım satım hacim artışı yaşandığını belirten araştırmacılar, Ethereum’un kesinlikle bireysel yatırımcılardan ve opsiyon ürünlerinden etkilendiğini belirtti.

Ethereum fiyatının 290 dolara kadar çıktığı 2020 yılının Şubat ayındaki verilere bakıldığında, vadeli işlem borsalarındaki fonlama oranının çok ama çok düşük olduğu görülüyor. Bu da Ethereum’a yükseliş getiren temel unsurun vadeli veya kaldıraçlı işlemler değil, opsiyon piyasası ve bireysel yatırımcılar olduğunu gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum dün 300 dolar direncini kırarak yeni bir yükseliş kanalına girdi. Ethereum fiyatının böylesine yükselmesinin sebebi olan gelişmenin ise ETH 2.0 güncellemesi olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar