X


Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 23/12/2020

Ethereum fiyatı yeniden destek noktasından tepki aldı.
13:05
23 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), XRP’nin yaşadığı sert düşüşe karşı yerinde duymayı başardı. XRP fiyatının %30’luk düşüşüne karşın kripto para piyasasının genel olarak yeşil durumda olması aslında bu düşüşün dava yüzünden XRP’ye özel olduğunu kanıtlıyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum teknik analizine bakıldığında ise ETH’nin yine de son 3 gün içerisinde oldukça zorlu bir dönemden geçtiği görülüyor. 637 dolar seviyesinin üzerini 48 saat boyunca işgal eden ETH, bunun devamında ise satış baskısına dayanamadı ve düşüşe geçti. Ethereum fiyatının son birkaç gün içerisinde %10’a varan düşüşler ile 600 dolar sınırına bir hayli yaklaştığı görülüyor.

22 Aralık tarihinde 603 dolara kadar gerileyen ETH/USD işlem çifti, elde edilen hafif çaplı bir yükseliş ile ise 612 dolara kadar yükseldi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 612 dolardan işlem gören ETH, kısa süre önce 637 dolara kadar çıkmıştı ancak buradaki dirençten tepki aldı ve düşüşe geçti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

eth

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum fiyatının gidişatı için Bitcoin fiyatının analizi de bir hayli önemli. Bitcoin, 22.000 dolar bandından başladığı yükselişini an itibarıyla 23.620 dolara kadar getirdi. Bitcoin fiyatının 23.620 dolardan işlem görmesi, ETH için olumlu bir hava yaratıyor. Eğer Bitcoin fiyatı 24.400 dolardaki direnç noktasını kırarsa bu durum ETH’yi yeniden 700 dolar seviyesine yakın noktalara taşıyabilir.

Ethereum teknik analizi ise olası bir düşüş durumunda düşüşü yavaşlatacak destek noktalarını ortaya koymakta. ETH/USD teknik analizine bakıldığında fiyatın 637 dolar, 602 dolar, 540 dolar ve son olarak 480 dolar noktalarında güçlü desteklere sahip olduğu görülebiliyor. Özellikle 540 doların çok kritik olduğu ve konsolidasyon seviyesinin dip noktasını oluşturduğu söylenebilir.

Ethereum Alınır Mı?

En kötü durum senaryosu ise ETH fiyatının 400 doların altına yani 365 dolara kadar gerilemesini temel almakta. Ethereum fiyatının böyle sert bir düşüş yaşaması, aslında kripto para sektörünün genel olarak ayı piyasasına girmesi ile mümkün olabilir. Onun dışında yükseliş hedeflerine bakıldığında 690 doların, 730 doların ve son olarak 830 doların direnç noktası oluşturduğu söylenebilir.

Ethereum fiyatının 830 dolar direncini kırması ise yeni bir ralli için ortam hazırlayacaktır.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar