reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 14/10/2020

Ethereum boğalarının beklediği an gelmiş olabilir.
22:45
14 Ekim 2020

Ethereum fiyatı (ETH) ABD dolarına karşı 395 dolar direnç noktasına kadar çıktıktan sonra yavaş yavaş düzeltme yaşadı ve bununla birlikte 385 dolar desteğinin altına kadar geriledi. 375 dolardan 390 dolara kadar olan trend üzerinde tutunmaya devam eden ETH’nin teknik grafiğine bakıldığında 100 saatlik basit hareketli ortalamanın hala altta olduğu görülüyor.

Ethereum Yorumları

Aslında Ethereum’un 385 dolar direnç noktasının üstüne çıkması ile yeni bir trend başlama görünümü oluşsa da 390 dolar ve 200 saatlik basit hareketli ortalama bu yükselişin önüne duvar ördü. 395 dolara değen ETH/USD işlem çifti buradan düşmeye başladı ve 375 dolar düşüşün önünde destek oluşturdu.

Gün içi harekette en düşük seviye olarak 374 dolar görülse de buradan yükseliş başladı ve ETH bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 385 doların üstünde yer alıyor.

Ethereum Alınır Mı?

Şu an için ETH grafiğinde 377 doların trendin kırılmaması için tek önemli destek olduğu görülmekte. Eğer fiyat burayı bir kere daha test edip yükselmeye başlarsa ilk olarak %23,6’lık Fibo’nun üstüne çıkılıp, bunun devamında 395 dolara kadar yükseliş görülebilir.

Yine de fiyatın 385 dolar noktasında güçlü bir direnç ile karşı karşıya kaldığı görülüyor ve bu seviyedeki satış baskısı her şeyi bozabilir. Yüzde 50’lik Fibo geri çekilme seviyesinin de 395 dolara işaret etmesi kesinlikle ETH/USD işlem çiftinin bir süre burada takılı kalacağına işaret etmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.