X


Ethereum ve Litecoin Büyük Kayıplar Verdi: ETH ve LTC Ters Köşe Yapabilir Mi?

ETH ve LTC büyük kayıplar sergiledi.
20:40
11 Ocak 2021

Bugün kripto para birimleri için oldukça kötü bir gün oldu ve saatler ilerledikçe düşüşler daha da artıyor. Öncelikle 8 Aralık’ta 42.000 dolar ile rekor kıran lider kripto para birimi düşüşe geçti ve sonrasında tüm altcoin’lerde düşüşün etkisi görüldü.

Ethereum Fiyatı

Ethereum (ETH), 10 Ocak’ta 1.352 dolar ile 2018’de bu yana en yüksek seviyesini gördü ve yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 970 dolardan işlem gören ETH fiyatını 900 dolar bandına kadar geriletti. Dolayısıyla yalnızca bir gün içinde yaklaşık olarak 400 dolarlık düşüş yaşanmış oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Her ne kadar ETH fiyatı BTC’ye bağlı olarak düşmüş olsa da analistler yüksek işlem ücretleri ve uzun işlem süreleri sebebiyle de ETH’da düşüş yaşanmış olabileceğini ifade ediyor.

bununla birlikte birçok analist, şu an yaşanan düşüşlerin bir dipten satın alma fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve mevcut piyasanın bir ralli tetikçisi olacağını düşünüyor.

Litecoin Fiyatı

Şu anda piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde en büyük düşüşün Litecoin’de olduğu görülüyor. Litecoin (LTC) son 24 saat içinde sergilediği yüzde 30’luk düşüş ile 126 dolar bandına gerilerken son 1 hafta içinde de yüzde 19’un üzerinde düşüş yaşamış oldu.

Aslında mevcut kayıplara bakıldığında daha önceki düşüşlere kıyasla kripto para piyasasında farklı bir sakinlik olduğu görülüyor. Bu durum da, mevcut düşüşlerin geçici olduğu ve piyasada yeni bir rallinin başlayacağı düşüncelerini güçlendiriyor.

Bunlara ek olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun da belirttiği gibi hem rallilerde hem de düşüşler sakin kalmak ve risk yönetimi yapmak büyük önem taşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar