reklamı kapat

Ethereum Teknik Analizi

26 Şubat 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 25.02.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Haftaya 910$ seviyesinden başlangıç yapan ETH maalesef bu haftayı başladığı seviyenin üzerinde tamamlayamadı. Hafta içerisinde 954$ seviyelerine kadar yükseliş gösterse de piyasada oluşan satış baskısından nasibini alarak 780$ seviyesine kadar geriledi. Hafta kapanışında ise 822$ seviyesinde seyreden ETH, bu hafta yaklaşık %10 değer kaybetmiş oldu. Şimdi geçtiğimiz hafta gerçekleşen teknik durumları inceleyelim ve değerlendirmemizi yapalım.

Haftaya FIBO 0.382(892$) seviyesinin hemen üzerinde başlangıç yapan ETH’un buradan az sa olsa yükselişe geçtiğini görüyoruz. Ancak piyasanın genel manada düzeltmeye girmesi ile ETH da düşüşe geçtiğini söyleyebiliriz. Bu seviyeden güçlü iki bar ile FIBO 0.382(892$) seviyesi aşağı doğru kırılmış. FIBO 0.236(765$) seviyesine yakın bir yerden de tepki geldiğini görüyoruz. Son iki bar ise bu iki FIBO seviyesinin tam ortasında seyrediyor. Bu teknik gelişmeler ışığında değerlendirmemize geçelim.

560$’ dan 980$’a doğru devam eden bu güzel yükseliş dalgası neticesinde bir düzeltme gelmesinin piyasanın gereği gayet normal olduğunu değerlendiriyorum. Kripto para piyasasına genel bir bakacak olursak haftalık %10’luk bir hareket gayet makul bile duruyor. ETH’un FIBO 0.382(892$) ve FIBO 0.236(765$) seviyeleri arasında bir müddet hareketini sürdürmesi orta vadede güçlenmesi için olumlu etki edecektir. Hareketine bu şekilde devam edecek olursa FIBO 0.382(892$) seviyesi ilk direncimiz olacaktır. Bu seviyenin üzerinde ana düzen trendimiz direnç olarak bizi karşılayacaktır. Bu seviyenin yukarı kırılması hareketin ivme kazanmasına etki edecektir. A düşen trendi üzerinde ise FIBO 0.5(994$) seviyesi direnç olarak takibimizde olmalıdır. Piyasa koşulları olumsuz seyreder ve düzeltme hareketi devam edecek olursa FIBO 0.236(765$) seviyesi önemli desteğimiz olacaktır. Bu seviyenin aşağı kırılması satış baskısını beraberinde getirecektir. Böyle bir durum da RSI indikatörünün 30 değeri seviyelerinde takip (uyumsuzluların oluşumları) muhtemel dönüş için fikir verecektir. Hali hazırda RSI ortalama seviyede olması her iki yön potansiyel taşıdığını göstermektedir. Yönü yukarı çevirmesi yükselişi destekler nitelikte olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.