Ethereum Teknik Analiz 24.06.2019

Özet

  • Ethereum fiyatı ne olacak. Yükselecek mi, düşecek mi? Bitcoin mi Ethereum mu? hangisi çok kazandırır. Teknik analiz ve altcoinler
16:30
24 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz hafta düzeltme yapan hareket öngördüğümüz iki senaryodan birisi olan 300$ üzerine geçtiğimiz günlerde çıktı.

Bu hareketlilik ile fiyat tekrardan Bollinger Bandının üzerine çıktı. Buna ek olarak Parabolik SAR değeri de Bollinger Bandının üzerine çıkmak üzere. Bitcoin`de olduğu gibi bu gerçekleşirse önemli bir parametre olacak. Yine daha önce bahsettiğimiz Volüm Ossilatörü`de negatif alandan pozitif alana geçmek üzere hareket ederken, hacim son dönemde artış trendine işaret ediyor.

Sonuç olarak Ethereum, Bollinger Bandının üstündeki hareketini devam ettiriyor gibi duruyor. Her ne kadar istatistiksel olarak hareketin devamlılığının ihtimali her geçen gün düşse bile yine de hareket devam eğer Bitcoin hareket devam ederse, devam edecek gibi durmakta.

Bitcoin`in 10.000 $ psikolojik sınır olarak uzun süredir kripto dünyasında durmaktaydı. Bu sınır yukarı kırılması bir çok yeni yatırımcı için piyasaya girişi tetikleyebilir. Bu durum tüm kripto piyasalarını olumlu etkileyecektir. Böyle bir senaryoda hareket daha önce bahsettiğimiz gibi çok hızlı bir şekilde ilerlemeye ve daha önce kırılan rekorları egale etmeye doğru gidebilir. Bitcoin böyle bir hareketin lokomotifi olacak Ethereum ve Ripple gibi tüm kripto değerler harekete devam edecektir.

Ancak Bollinger Bandının üstünde hareket kalmama ihtimali her geçen gün artmaktadır. Eğer hacim desteği düşerse, Bitcoin ile başlayacak bir düzeltme hareketi ile fiyat 250 $ seviyesine kadar çekilmesi muhtemel durmaktadır.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 24.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI