X


Ethereum, Solana ve Bu Altcoin’in Yatırımcılarını İlgilendiriyor!

En büyük altcoin ve en güçlü Ethereum rakibi için iyi şeyler söylemedi. Başka bir altcoinde ise yüzde 30'un üzerinde düşüş potansiyeli görüyor.
15:00
29 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen popüler bir analist 3 altcoin için önemli bilgiler verdi. Bitcoin’in haftalardır yaşadığı düşüş, altcoinlerde ciddi kan kaybına sebep oldu. Yatırımcıların morali sıfıra yakın, peki yeniden yükseliş başlayacak mı? Korku ve açgözlülük endeksi tarihi diplerini gördü, geçmişte bu denli büyük korku dönemlerinin ardından ciddi ralliler yaşanmıştı.

Bitcoin (BTC)

Capo takma isimli analist, 323.500 Twitter takipçisine, BTC ayıları 29.000 doların üzerinde büyük satış emirleri yığmaya devam ederken, 28.000 dolarlık Bitcoin talebinin neredeyse tükendiğini söyledi. Analiste göre 28.000 dolar seviyesinin yeniden test edildiği senaryoda boğalar artık gücünü büyük ölçüde kaybetmiş olacak. Bu durum sadece Bitcoin için değil, tüm altcoinleri de olumsuz etkileyecek. Capo ayrıca, Bitcoin’in şimdi iki haftadan biraz fazla bir süre içinde yedi kez 28.000 dolar civarında desteği test ettiğini ve kilit seviyenin çökmeye hazır olduğunu öne sürüyor.

Capo daha önce Bitcoin‘in muhtemelen 23.000 ila 21.000 dolar arasında bir dip bölge oluşturacağından bahsetmişti. Birçok analist 200 haftalık ortalamanın (20.000) yakınında daha büyük bir dip testinin yaşanmasını bekliyor. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 29.000 dolardan alıcı buluyor.

Ethereum ve Diğer Altcoinler

En büyük altcoin olan Ethereum (ETH) için yaptığı tahminlerde de karamsar olan Capo, 1.700 dolar desteğinin güçlü kalamaması halinde 1.000 dolar seviyelerine bir geri çekilme olabileceğini söyledi.

Ethereum yazı hazırlandığı sırada 1.790 dolardan alıcı buluyor.

Sırada Solana (SOL) var, Capo bu Ethereum rakibi altcoinde de 40 dolar seviyesinin ne denli kritik olduğuna dikkat çekiyor. Eğer bu bölge kaybedilirse 20 dolar ile 25 dolar arasında kritik bir desteğin test edileceğini söylüyor. Solana güne %4 artışla 42 dolarda devam ediyor.

Son altcoin ise THORChain (RUNE), merkezi olmayan bir değişim protokolü olan THORChain analiste göre diyagonal desteğinin altına düştü. Bahsettiği destek 2,85 dolara denk geliyor ve RUNE yazı hazırlandığı sırada bu seviyeye yeniden yaklaştı. Güne %8 artışla devam eden RUNA eğer bu bölgeyi yeniden kazanamazsa 1,79 dolara kadar gevşeyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar