reklamı kapat

Ethereum Kurucu Ortağı, Saniyede 1.000.000 İşlem Hedefliyor!

Polkadot projesi beklentileri karşılayabilecek mi?
20:00
1 Mayıs 2020

Ethereum‘un (ETH) kurucu ortaklarından Gavin Wood, merkeziyetsiz uygulamalara ve Web 3.0 hareketine en büyük katkıları sağlayan kişilerden birisi olarak biliniyor. Wood,  30 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada kendi projesi hakkında oldukça önemli bir kilometre taşını geride bırakmayı hedeflediklerini belirtti.

Gavin Wood, Polkadot’un İşlem Kapasitesini Açıkladı

Ethereum’dan sonra Polkadot (DOT) projesini geliştirmeye başlayan Wood, bunun çok yakında inanılmaz bir ağ performansına ulaşacağını müjdeledi. Ethereum’un büyük sorunlarından birisi ölçeklenebilirlik ve ağdaki işlem kısıtı olarak bilinirken Wood’un DOT projesi yakında saniyede 1 milyon işlem yapabilecek kapasiteye ulaşabilir.

Wood, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada henüz piyasaya çıkmamış olan projenin ek geliştirmelere gerek kalmadan ağda saniyede 1.000 işlem yapabileceğini, ek geliştirmeler ile beraber ise 1 milyon işleme ulaşılabileceğini düşündüğünü vurguladı. Bunun aynı zamanda %100 güvenli, geliştirilebilir ve merkeziyetsiz olduğunun da altını çizen tecrübeli isim, Polkadot’un geleceğin projesi olduğunu düşünüyor.

Aslında Polkadot gibi inanılmaz işlem kapasitesine sahip kripto para projeleri son yıllarda çok fazla duyulsa da bunların neredeyse hiçbiri vaatleri karşılayamadı. DOT projesinin ise Ethereum kurucu ortaklarından birisi tarafından geliştiriliyor olması buna yönelik beklentileri arttırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.