X


Ethereum Grafikleri ve Yorumları: ETH Boğaları Fiyatı Yukarı Çıkarma Girişimlerinde Bulunuyor!

Ethereum yorum ve grafikleri.
22:45
1 Temmuz 2021

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH), birkaç gün önce EIP-1559’u içeren London yükseltmesinin Ropsten test ağında yer alması yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Ethereum yatırımcılarının yüksek beklentisi popüler kripto paranın volatilitesini etkiledi ve işlem hacimlerinde artışlar görüldü.

Ethereum’un Fiyat Hareketleri

En büyük altcoin Ethereum, 15 haziran ila 22 haziran tarihleri arasında aşağı yönlü bir hareket sergiledi ve 1.800 doların altına düştü. Ancak bu destek seviyesinde yukarı sıçrayan ETH, kısa sürede 1.800 dolar ila 2.045 dolarlık fiyat bandını geri kazandı. Bu seviyelerde güvenli bölge inşa eden en popüler ikinci kripto para, bir çift dip modelini tamamladı. Çift dip, ETH için bir yükseliş işareti olarak kayıtlara geçti. Ethereum, 2.274 dolara kadar tırmansa da bu direnç noktasında reddedildi ve 2.100 dolar bandına geri çekildi. Piyasada görülen satış baskısı bağlamında önümüzdeki seanslarda Ethereum’un 2.045 dolarlık destek alanını tekrar test etmesi beklenebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte ETH’nin aşırı alım bölgesinde olmasından dolayı öncelikle stabilizasyonu sağlaması gerekecektir. Stokastik RSI aşırı alım bölgesinde yer alırken RSI çizgisi sinyal çizgisinin altına düştü. Artan satış baskısının bir işareti olarak yorumlanan bu indikatörlere göre fiyat daha stabil bölgeye taşınabilir. Bu bölgede sağlanan denge, Ethereum’un yukarı yönlü hareketine katkı sağlayacaktır. Uzmanlar bu seviyenin aşılması ile ETH fiyatının bir sonraki durağının 2.500 dolar olduğunu aktarıyor. Devam eden yukarı yönlü ivmede ise Ethereum’un 3.000 dolar seviyesini aşması bekleniyor.

ETH Boğaları Piyasayı Zorluyor

Ethereum fiyatının ani hareketleri yatırımcıları panik psikolojisine girmesinin nedeni olarak görüldü. Müthiş Osilatör göstergesi, momentumun yukarı yönlü olduğunu doğruladı. Bu da alıcıların hala piyasayı zorladığının göstergesi olarak yorumlanabilir. Mevcut ETH piyasası, 2.274 dolarlık bölgenin testi için hazırlanıyor olabilir. Uzun vadede kripto para piyasası volatilite ile mücadele ederken piyasa mevcut seviyelerde bir denge bulmaya çalışabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar