X


Ethereum Grafik ve Beklentileri: ETH Fiyatı Patlama Noktasına Yaklaşıyor

En popüler ikinci kripto para Ethereum, düşen bir kama modelinde işlem görüyor.
19:25
5 Ocak 2022

En büyük altcoin Ethereum, kısa süre önce 3.636 dolarlık destek seviyesini test ettti. Bu test, grafiklerde görülen yeni bir toparlanmayı başlattı. 2021 yılında yıldızını parlatan ETH, 2022 yılı için akıl dolu projeler ile yatırımcıları cezbetmeyi hedefliyor.

Ethereum Grafik Yorumları

En popüler ikinci kripto para Ethereum, düşen bir kama modelinde işlem görüyor. ETH fiyatı şu anda 3.780 dolar civarında seyrederken geçen haftaya göre %4’lük bir kazancı gözler önüne seriyor. Yatırımcılar, düşen kama modelini dikkatle takip ederek bir kırılma ihtimalini göz önünde bulundurabilir.

30 Aralık tarihinde Ethereum fiyatı destek trend çizgisi olan 3.634 dolardan sıçradı ve genel direnç seviyesine geri döndü. Bu model genellikle fiyat direnç seviyesinden çıktığında mükemmel bir artış fırsatı sağlar. Bu bağlamda yatırımcılar 3.634 dolarlık desteğin üzerindeki hareketleri izlemelidir. Önemli MA’lar (20, 50, 100 ve 200) ele alındığında ise Ethereum fiyatının hala 200 MA’nın üzerinde hareket etmesi dolayısıyla yükseliş eğilimini koruyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte devam eden kısa süreli bir geri çekilme eğilimi ETH’ye daha fazla satıcı çekebilir. ETH grafiği, 3.623 dolarlık destek ve dinamik direnç seviye çizgisinin şu anda üzerinde. ETH fiyatı şu anda üzerinde en fazla etkiye neden olan iki önemli teknik seviyeyi de aşmış bulunuyor. Fiyatın bu seviyeler üzerindeki seyrinin korunması durumunda yatırımcılar ETH fiyatında güçlü bir hareket bekleyebilir.

Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

Ayrıca Ethereum, son toparlanma evresinde bir bayrak deseni içerisinde hareket etti.. Bu modelin ardından fiyat yükselen destek trend çizgisinden düşebilir ve dip desteği yeniden test etmek için geri çekilebilir. ETH adına pivot seviyeler yatay direnç seviyelerinde 3.848 dolar ve 4.110 dolarken, destek noktaları 3.563 dolar ve 3.360 dolar olarak analizde yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar