X

Ethereum Fiyatı: ETH’da Güncel Durum ve Önemli Seviyeler

Piyasada yaşanan son düşüşle birlikte piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük altcoin’de de büyük bir geri çekilme görüldü. 
09:10
20 Mayıs 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin konumunda yer alan Ethereum (ETH), kripto para piyasasında yaşanan kıyımla birlikte ciddi bir şekilde değer kaybetti. 12 Mayıs’ta 4.370 dolar ile kendi rekorunu kıran ETH yaşanan düşüşte 1.900 dolar bandına kadar geriledi.

Ethereum Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada Ethereum 2.590 dolar bandında işlem görüyor ve kripto para biriminin Bitcoin ile birlikte bir miktar artış yaşadığı ifade ediliyor. Ethereum’un 2.200 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkmış olması oldukça önemli olsa da analistlere göre ETH, 3.000 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre güncel grafiklerde 2.500 dolar önemli bir direnç seviyesi olarak görülüyor. Ancak eğer bir geri çekilme yaşanmazsa ETH bu seviyeyi başarılı bir şekilde kırmış olabilir. Bununla birlikte aşağı yönlü bir hamlede 2.150 doların önemli bir destek olarak hareket edebileceği düşünülüyor. 2.500 doların üzerinde ise ETH 2.800 dolar bandında bir dirençle karşılaşabilir.

Ethereum’da Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre 2.650 dolar ve 2.800 dolar seviyelerinin üzerinde başarılı bir kırılma, önümüzdeki seanslarda istikrarlı bir toparlanma için kapıları açabilir. Bir sonraki ana direncin ise 3,125 dolar seviyesine yakın olduğu düşünülüyor.

Ancak eğer Ethereum fiyatı 2.650 dolar ve 2.800 dolar direnç seviyelerinin üzerinde devam edemezse, başka bir düşüş başlatabilir. Olumsuz yöndeki ilk destek, 2.300 dolar seviyesine ve üçgen trend çizgisine yakın gibi görünüyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre ilk temel destek 2.200 dolar seviyesine yakın. Ana destek ise şu anda 2.000 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. 2.000 dolarlık bölgenin altında olumsuz bir kırılma olursa da fiyat 1.600 dolarlık desteğe doğru düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar