X


Ethereum Fiyat Analizi: ETH’de Trend Tersine Mi Dönüyor?

Ethereum ile ilgili teknik analiz verileri ve uzman görüşleri.
18:14
24 Mayıs 2021

En büyük altcoin Ethereum, toparlanma evresine geçişe hazır bir görüntü çiziyor. Teknik analiz verileri yükselişi doğrularken ETH, gün içerisinde %24’lük artış kaydetti.

Ethereum Toparlanıyor

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) haftaya yükselişle başladı. Yükseliş satın alma baskısı ile desteklenirse fiyat 2.800 dolar bandına yükselebilir. Bununla beraber, ETH günlük grafikleri artış trendini onaylıyor. Ethereum’un düşüş trendi tersine mi döndü?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MRI göstergesi yeşil bölgeye girerek satın alma baskısını işaret eden bir piyasa sinyali verdi. Ayrıca MRI göstergesinin satın alma sinyali, ETH’nin 2.106 dolar ila 2.397 dolar arasındaki fiyat bölgesinde işlem görmesi esnasında geldi. Uzmanlar, 2.400 doların üzerindeki belirleyici bir kapanışın, olumlu havayı koruyacağını öne sürdü. Dahası 2.400 dolar seviyelerindeki bir boğa sinyali, fiyatı 2.789 dolara kadar tırmandırabilir. ETH’nin önündeki direnç noktaları ise 3.117 dolar ve 3.442 dolar olarak kaydedildi.

Öte yandan olası bir satış baskısında Ethereum fiyatı 2.098 dolarlık kritik bölgeyi kaybederse düşüş 1.850 dolara kadar sarkabilir.

Ethereum Fiyatı

Ethereum fiyatı, kripto para piyasasının kan kaybetmesi ile birlikte son 24 saatlik zaman diliminde 1.737 dolara kadar gerilemişti. En büyük altcoin, lider kripto para ile artan korelasyonu bağlamında fiyat hareketine yön veriyor. En popüler ikinci kripto paranın 4.000 dolar seviyelerinden 1.737 dolara kadar geri çekildiği dönemde , ETH balinalarının işlemleri artarken hedge fonları Ethereum alımına devam ediyor. Uzmanlar, 5.000 dolarlık hedeflerini yinelerken yıl sonu fiyat tahminini 10.000 dolar olarak açıklıyor. Kripto para piyasasının düşüş yaşadığı günlerde birçok altcoin önemli kayıplar görse de aslında dip seviyelerinden oldukça uzaktaydı. Bununla birlikte piyasanın tanınan isimleri, analistler ve milyarder isimler boğa sezonunun devam ettiğini ve geri çekilmenin kısa vadeli olduğuna inanıyor. Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.450 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar