X


Ethereum (ETH) Yeniden 4.000 Dolar Olacak Mı? Ünlü Analist Daha Fazlasını Bekliyor!

Güncel veriler Ethereum (ETH) için ne söylüyor?
20:02
23 Eylül 2021

Ethereum yeniden 3.000 doların üzerine çıktı, psikolojik sınır olan bu seviye sert düşüşlerin de engellenmesini sağlıyor. Borsalarda azalan arz ve ETH 2.0 üzerinde stake edilen Ethereum miktarı yeni bir yükseliş dalgasına işaret ediyor olabilir. Toplam stake edilen ETH miktarı 7,75 milyonu aştı.

Ethereum (ETH) 4.000 Dolar Olacak Mı?

CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre borsaların net Ethereum rezervleri 18,533 milyon seviyesine düştü. Geçtiğimiz yıl bu rakam 24 milyon civarındaydı. Üstelik fiyat 349 dolardan 3.100 dolara kadar çıktı.  Borsalardaki Ethereum rezervi ile fiyat arasında ters korelasyon dikkat çekiyor.

Arzın daralıyor olması elbette her zaman fiyatın sert yükselişler yaşamasına sebep olmuyor. Ancak bu durum biraz da içinde bulunduğumuz dönemle alakalıdır. Bitcoin’in kararsız kalması tüm kripto paraları baskılıyor. Başlayacak muhtemel bir yeni ralli Ethereum (ETH) fiyatının hiç olmadığı kadar hızlı yükselmesine sebep olabilir. TVL gücü olarak Ethereum tüm pazarın %68’ini kapsıyor. Endüstride stake edilen varlıkların toplam değeri 142 milyar doları geçti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH 2.0 ağının fonksiyonu da burada önemli, geçtiğimiz yıl kasım ayında 11.100 ETH olan stake miktarı 7,75 milyon Ethereum’a kadar yükseldi.

Ciddi Miktarda Ethereum Yakılıyor

Londra güncellemesiyle birlikte Ethereum yakma kavramı hayatımıza girdi. Yazı hazırlandığı sırada yakılan toplam Ethereum (ETH) miktarı 353.273 seviyesine kadar ulaştı. Mevcut kurdan güncel değeri 1,1 milyar dolar olan bu varlıklar geri döndürülemez şekilde ağdan ayrılıyor. Yıllık bazda ele alırsak bu hızla devam edilirse toplam arzın önümüzdeki yıl bugünlerde %4 daralması gerekir.

Lark Davis arzın bu şekilde daralmaya devam etmesi halinde fiyatın 10.000 dolara kolayca ulaşmasını bekliyor. Bu hedef birçok uzman tarafından dillendirildi mevcut veriler hedefin abartı olmadığını gösteriyor, ancak yeniden risk iştahının kabarması gerekli.

Bildiğiniz üzere bu hafta Çin’den gelen olumsuz haberler küresel ölçekte tüm piyasaları olumsuz etkiledi. Yatırımcılar risklerini azaltabilmek için ABD Doları ve tahvillere yöneldi. Sonuç olarak Ethereum (ETH) sert biçimde 2.600 dolara kadar geriledi. Evergrande hakkında olumsuz haberler dolaşmaya devam ediyor. Bir süre daha bu baskının devam etmesi mümkün ve yüksek riskli varlıklar da payına düşüne almaya devam edecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar