Reklam

Ethereum (ETH) Yatırımcıları Fırsatı Kaçırmadı! Ethereum Fiyat Tahminleri

Ethereum'a talep artmaya devam ediyor. Güncel veriler fiyata dair önemli şeyler söylüyor.
22:39
10 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcılarının yıllardır uzun vadeli olarak Ethereum tuttuğu biliniyor. Son yayınlanan veriler de bunu doğruluyor. Yıldan yıla Ethereum’a artan ilgi fiyata bağlı kalmadan artıyor. Ethereum cüzdanları arasında yapılan analize göre 0,1 ile 1 Ethereum arasında yatırım yapan cüzdanların sayısı 6,2 milyona ulaştı.

Ethereum (ETH)’a İlgi Artıyor

Yılbaşından bu yana 1 Ethereum’a kadar varlık tutan cüzdanları sayısı ciddi anlamda arttı. Özellikle DeFi ve NFT’ye artan talep bunu tetiklemiş gibi görüyor. Rekor seviyeye gören cüzdan sayısı 6,2 milyonu gördü.

CoinMetrics verileri fiyatın yaşadığı sert düşüşlere rağmen talebin azalmadığını gösteriyor. Kullanıcılar uzun vadeli hedefleri için cüzdanlarında Ethereum tutmaya devam ediyor. Borsalardan çekilen önemli miktarda Ethereum ise ETH 2.0’a kilitlenmiş durumda, güncel olarak 7,5 milyonu aşkın Ethereum ağda kilitli bulunuyor.

Ethereum (ETH)

Londra güncellemesiyle birlikte gelen gas yakma mekanizması da uzun vadeli olarak arzı olumlu etkiliyor. Yıllık yaklaşık olarak %4 daralan arz fiyatın artmaya devam edebileceğini gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde birkaç kere yakılan miktar üretilenin üzerine çıktı. Günlük ortalama 35 milyon dolar değerinde Ethereum yakılıyor.

Gas ücretlerinin 3/1’ini yakan ağ, elbette işlem miktarının artmasıyla birlikte daha ciddi rakamlara ulaşacak. Ekonomik açıdan bakıldığında oluşan deflasyon, EIP-1559 güncellemesiyle en büyük akıllı sözleşme platformunu değerli kılmaya devam edecek.

Ancak yakılan miktarın bugünlerde yanıltıcı olabileceğini söylemek gerekiyor. Bildiğiniz üzere NFT alanında ciddi hacimler oluştu. Elbette bu durum Ethereum ağındaki işlem miktarını ve yakılan ücreti pozitif etkiliyor. Toplam NFT hacminin %98’ini tutan OpenSea hali hazırda en büyük Ethereum tüketicisi konumunda bulunuyor.

Arzın düşmesi ve talebin artmaya devam ediyor olması Ethereum için son derece iyimser tablolar çiziyor. Son bir haftada %17 değer kaybeden ETH konsolide olmaya devam ediyor. Haziran ayı sonunda 1900 doların ETH için ciddi alım fırsatı olduğunu konuşurken bugün ayni şeyler 3000 dolarlı seviyeler için söyleniyor.

Akıllı sözleşmelere artan ilgi ve NFT, DeFi gibi yeni yapılan rağbet görmeye devam etmesi en çok Ethereum ve rakiplerine fayda sağlayacak. Solana en az ETH kadar bu talepten yararlandı ve 200 doların üzerine çıktı. Ethereum ağının 2023 sonuna kadar fahiş gas ücreti sorununu çözmesini bekliyor, elbette bu durum ağı rakipsiz hale getirebilir. Ancak o güne kadar Solana, Polkadot ve Cardano (ADA) gibi rakipler ilgi görmeye devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar