X


Ethereum (ETH) Teknik Analizi: Fiyat Hedefleri ve Kritik Seviyeler

Ethereum'da önemli fiyat hedefleri ve kritik seviyeler
19:45
17 Ağustos 2021
Ethereum (ETH) Teknik Analizi: Fiyat Hedefleri ve Kritik Seviyeler

Ethereum gün içerisinde yeniden bir yükseliş trendi başlattı ve 3.330 dolar direnç seviyesini kırmak için harekete geçti. Ancak popüler kripto para birimi, 3.330 dolarlık direnci kırmayı başaramadı.

Ethereum 3.330 Dolar İçin Mücadele Ediyor

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, bir süredir 3.330 dolar direnç seviyesini kırmak için mücadele ediyor. Gün içerisinde yönünü yukarıya çeviren Ethereum 3.283 dolar seviyesine kadar ulaşarak tekrar düşüşe geçti.

Öte yandan Ethereum (ETH), şu anda 3.200 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca ETH/USD saatlik grafiğinde 3.200 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma gerçekleşti. Ethereum 3.250 dolar direncinin altında işlem görmeye devam ettiği sürece düşüşünü sürdürmeye devam edebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum Temel Dirençle Karşı Karşıya

Ethereum, 3.330 dolarlık temel direnci kırmak için yeni bir hamle daha yaptı ancak, ETH fiyatı güç kazanamadı ve başarısız oldu. Bununla birlikte Ethereum (ETH) fiyatı, 3.200 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına yerleşti. Fiyat, boğaların aktif olduğu 3.120 dolarlık destek bölgesini yeniden test etti. Ayrıca 3.120 dolar civarında bir dip seviye oluştu ve fiyat şu anda yukarı yönlü bir düzeltme yapmak için mücadele ediyor.

Ethereum’da yukarı yönde ilk direnç 3.200 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın. Kilit direnç ise şu anda 3.240 dolar seviyesinin yakınında yer alıyor. Ayrıca 3.240 dolar ve 3.250 dolar direnç seviyelerinin üzerinde olası bir kırılma ve günlük kapanış Ethereum’da yeni bir artışı tetikleyebilir.

Buna ek olarak Ethereum’da bu direnç seviyelerin kırılması fiyatı bir sonraki kilit direnç seviyesine yani 3.300 dolara itebilir.

ETH’de Muhtemel Dip Seviyeler

Ethereum 3.240 dolar ve 3.250 dolar direnç seviyelerinin üzerinde artışını sürdüremezse, fiyat aşağı yönlü yeni bir düzeltme başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 3.140 dolar seviyesinin yakınında yer alıyor. İlk kilit destek ise 3.120 dolar seviyesine yakın.

Lider altcoin‘de 3.120 dolarlık destek bölgesinin altına gerçekleşecek aşağı yönlü bir kırılma, Ethereum’da keskin bir düşüşe neden olabilirken fiyat bir sonraki büyük destek olan 3.000 dolara kadar gerileyebilir.

Teknik Göstergelerle Ethereum

Saatlik MACD: ETH/USD için MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş hız kaybediyor.

Saatlik RSI: ETH/USD için RSI şimdi 50 seviyesinin altında.

Ana Destek Seviyesi: 3,120 Dolar

Ana Direnç Seviyesi: 3,250 Dolar

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar