X


Ethereum (ETH) Kurucu Ortağının Son Açıklaması Şaşkınlık Yarattı

Ünlü milyarder, Ethereum dışında nelere yatırım yaptı?
15:21
13 Haziran 2021

Ethereum (ETH) kurucu ortakları arasında en çok tanınanın Vitalik Buterin olduğu bilinse de Buterin dışında birçok Ethereum kurucu ortağı daha bulunuyor.

Ethereum Kurucu Ortağı, Diğer Ortaklara Yatırım Yapıyor

Ünlü Bitcoin milyarderi Anthony Di Iorio da onlardan birisi. 2012 yılında gerçekleştirilen Bitcoin Miami konferansına katılan Anthony’nin Buterin ile tanışıklığı da tam olarak burada gerçekleşti. Vitalik Buterin’in Ethereum’un teknik dokümanını sunduğu ve bunun hakkında açıklamalarda bulunduğu konferans, Anthony’nin de kurucu ortaklardan birisi olmasını sağladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Anthony Di Iorio, Ethereum kurucu ortaklarından birisi olmanın yanı sıra sektörün en eski ve en tanınan isimlerinden de birisi. Ünlü isim yaptığı son açıklama ile ise ciddi anlamda şaşkınlık yarattı. Jaxx kripto para cüzdanının kurucusu olan Di Iorio, yatırım yaptığı iki kripto parayı paylaştı.

DOT ve ADA’ya Hayranlık Duyuyor

Di Iorio, Polkadot ve Cardano’ya hayranlık duyduğunu belirtti ve yatırımının büyük bir kısmının da iki kripto paraya paylaştırıldığını ifade etti. Cardano’nun kurucu ortağı ile Polkadot’un kurucusunun da Ethereum kurucu ortakları arasında yer aldığı biliniyor. Di Iorio da buna atıfta bulunarak iki projenin kurucularının oldukça güvenilir ve kendisini ispatlamış kişiler olduğunu belirtti.

Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson iken Polkadot’un ise Solidity’nin de geliştiricisi Gavin Wood. Gavin Wood’u ve Hoskinson’u aslında Ethereum’u ilk geliştirdikleri yıllardan tanıdığını ifade eden Di Iorio, ikisinin projelerinin de harika işler başaracağını düşünüyor.

Yatırımını sınırlandırdığını ve artık sadece önde gelen altcoinleri tercih ettiğini belirten Anthony, bu sebeple ADA ve DOT’u ön plana çıkardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar