X


Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Düşüş Senaryosu Sürecek mi? Ünlü İsim Yorumladı

ETH fiyatı için yükseliş vakti gelmiş olabilir.
18:21
30 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), önümüzdeki aylarda çok önemli güncellemeler yaşayacak olsa da fiyat düşüşe devam ediyor.

Ethereum Düşüşün Etkilerini Kaybediyor

Ethereum, 17 Mayıs haftasında yaşadığı sert düşüş ile 2.000 doların bile altına çekilerek yatırımcıların korkuya kapılmasına neden oldu. Korku ve açgözlülük endeksinin 15 seviyesinin altına indiği anlarda ETH fiyatının da 1.800 dolara kadar çekildiği görüldü. ETH, bunun devamında yeniden 3.000 dolar üzerine çıksa da yeni düşüş dalgası ile eski yerine döndü.

eth davis

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.397 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %1 düşüş yaşadı. ETH buna rağmen birkaç gün önce test ettiği 2.100 dolar seviyesinden kurtulmayı ve yeniden 2.500 dolar direncini zorlamayı başardı. Ethereum fiyatı için analistlerin tahminleri ise aslında bu düşüşlerin fırsat olduğu yönünde.

Davis’ten Olumlu ETH Açıklaması

Ünlü kripto para analisti Lark Davis, Ethereum fiyatının yükselişi ile beraber Ethereum’un toplam piyasa değerini 2 trilyon dolar seviyesine bile çıkartabileceğini düşünüyor. Daha önce böylesine yüksek bir piyasa değerine sadece Bitcoin (BTC) ulaşabilmişti. Davis, DeFi sektörünün büyümesi sayesinde Ethereum’un da hareketleneceğini ve rekorun sadece Bitcoin ile sınırlı kalmayacağını düşünüyor.

Apple’ın şu an 2 trilyon doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip olduğunu belirten Davis, Ethereum’un da geleceğin teknolojisi olma konusunda iddialı ilerlediğini belirtti. Kripto para sektörünün interneti olarak görülen Ethereum’un yakında ciddi bir yükseliş elde edeceğini düşünen Davis, NFT’lerin ve DeFi sektörünün tetikleyece olacağını savunmakta.

Ark Invest, Ethereum Yatırımı Yaptı

Davis, Ethereum’un kurumsal yatırımcıların gözünde de ön plana çıkmaya başladığını vurgulayarak Cathie Wood örneğini verdi. Ark Invest’in ünlü ismi Wood, Ethereum alımı yaptıklarını resmen ilan etti. Wood, Grayscale Ethereum Trust üzerinden 639.000 hisse satın aldıklarını vurguladı ve gelecek dönemlerde de ETH almaya devam edeceklerini ifade etti. Bu da Davis’in bir bakıma haklı olabileceğini gösteriyor.

Ethereum’un 2017 yılında da asıl rekoru öncesinde %60’lık bir düşüş yaşadığı biliniyor ve şu an tam olarak benzer bir durum söz konusu. ETH’nin bu yükselişten nasıl kurtulacağı bilinmese de EIP-1559 yaklaştıkça ETH fiyatının yükselişi de hızlanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar