X


Ethereum (ETH) Fiyat Beklentileri: Kritik Destek ve Direnç Bölgeleri

Ethereum, günlük grafiklerde görüldüğü üzere azalan paralel kanalın orta sınırının hemen üzerinde işlem görüyor.
17:20
17 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler ikinci kripto para Ethereum, günlük grafiklerde görüldüğü üzere azalan paralel kanalın orta sınırının hemen üzerinde işlem görüyor. Azalan paralel kanal, bir varlığın fiyatı düşen kanalın sınırları içerisinde kaldığı sürece devam eden bir aşağı yönlü eğilimi gösteren önemli ölçüde bir düşüş grafiği modelidir.

Ethereum Kritik Bölgede Yer Alıyor

Ethereum için azalan kanal grafiği modeli, kanalın alt sınırını 3.515 dolar olarak belirlemek adına mevcut fiyattan %8’lik bir düşüşü işaret ediyor. Aşağı yönlü hareketli ortalamalar ve RSI göstergesinin 41.53’teki konumu, Ethereum’un düşüş görünümünü vurgulayarak ayıların piyasaya hakim olduğunu gösteriyor. Ayrıca MACD göstergesinin düşüş trendini onaylaması, ETH fiyatındaki olası bir aşağı yönlü hareketine güven katıyor.

Yukarı yönde ise Ethereum fiyatı 100 MA tarafından temsil edilen 3.920 dolarlık bir direnç ile karşı karşıya kalıyor. Bu durum gerçekleşirse Ethereum fiyatı mevcut grafik modelinin üst sınırını 4.117 dolardan kırarak 1 Aralık’ta başlayan kayıpları potansiyel olarak geri alabilir. Bununla birlikte herhangi bir hareket 50 günlük MA’nın bulunduğu 4.430 dolar seviyesinden ve 4.337 dolardan gelen sert dirençle engellenebilir.

Diğer Senaryo ve Genel Trend

Ethereum boğalarının azalan paralel kanal vurgusunu kırması ve 4.840 dolarlık zirveye hedeflenen yukarı yönlü eğilimi başlatması için daha geniş pazardan desteğe ihtiyacı olacak. Momentumun yakalanması durumunda ise 5.000 dolarlık zirvenin belirlenmesi içten bile değil.

En büyük altcoin Ethereum, son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin’den daha iyi performans gösterse de günlük zaman diliminde %5’in üzerinde değer kaybetti. Genel kripto para piyasası görünümü kızıl bir durum ortaya koyarken belirgin bir yön sinyali alınamıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar