X


ETH’dan Büyük Başarı: Ethereum, Spotify’ı ve Volkswagen’ı Geride Bıraktı!

Artık ETH, piyasa hacmi sıralamasında 200 büyük şirket arasında yer alıyor!
15:15
7 Kasım 2020

AssetDash tarafından yayınlanan rakamlara göre Ethereum, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 200 varlığından biri haline geldi. Phuture Dao’nun kurucu ortağı Charles Storry konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Son DeFi fiyat hareketinin ardından Bitcoin yükselişe geçti, ETH da bu tırmanışı sürdürmek için güçlü bir konumda. Bu sadece başlangıç.” ifadelerini kullandı.

Ethereum Güçlendikçe Güçleniyor

Ethereum’un fiyatındaki mevcut yükseliş, ETH piyasa değerinin büyümesine neden olarak piyasa değeri sıralamasında da yükselmesine neden oldu. Elde edilen son verilere göre Ethereum şu anda piyasa değerine göre 194. en büyük varlık olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum’un mevcut piyasa değeri, 52,1 milyar dolarla 50 milyar doların biraz üzerinde seyrediyor. Ethereum, 200’ler kulübüne girmek için şu anda 50,2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Northrop Grumman’ı geçmek zorunda kaldı. Şirket, uçaklar, uzay araçları ve siber güvenlik sistemleri dahil olmak üzere son derece gelişmiş teknolojiler tasarlıyor, geliştiriyor ve inşa ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Ethereum, şu anda 200. sırada yer alan Volkswagen’i de geride bıraktı. Araba üretim devi 50,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ayrıca Ethereum’un 50,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip müzik akış hizmeti Spotify’ı da geçtiği görülüyor.

Ayrıca Ethereum’un şu anki fiyatı CoinMarketCap rakamlarına göre 460 dolar bandında seyrediyor ve 24 saatte %5,17 artış yaşayan coin’in bir haftada %18’in üzerine artmış olduğu görülüyor.

BTC 21. Sırada

Buna karşılık, Bitcoin (BTC) şu anda piyasa değerine göre ilk 200 varlık listesinde 21. sırada yer alıyor. Lider kripto para biriminin şu anki piyasa değeri yaklaşık 287 milyar dolar ve fiyatı şimdilik 15.520 dolar.

Öte yandan Ethereum’dan sonra, piyasa değerine göre sonraki en büyük iki kripto para birimi, ABD dolarına bağlı bir stablecoin olan Tether ve XRP olarak karşımıza çıkıyor. AssetDash’ta bu iki kripto para birimi sırasıyla 540 ve 724. sırada listeleniyor.

ETH fiyatını artışa geçiren ve aslında ETH’a fon çeken gelişmenin ETH 2.0 yükseltmesi olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Son olarak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in güncelleme için yüklü miktarda bir destek sağladığı ortaya çıkmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar