X


Analist İddialı: Ethereum (ETH) Ne Kadar Düşebilir?

Ünlü kripto analisti, Ethereum'un destek noktalarına dikkat çekerek fiyatını ciddi anlamda aşağı çekeceğini savunuyor.
15:47
17 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü kripto analisti John Roque, Ethereum (ETH)’nin 2.000 doların altına düşmesi ile onu daha büyük bir düşüşün beklediğini söylüyor. En son Bloomberg’e yazdığı demeçte bunu anlatan Roque, Ethereum’un mevcut fiyattan %80’lik bir düşüşe uğrayacağını ve 420 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.

ETH Sinyal Yönü

Bu yazı yazılırken ETH, son 24 saatteki %2 kadar artışıyla yaklaşık 2080 dolardan işlem görüyor. Analist, şu anda 2.000 dolar civarında işlem gören Ethereum’un destek bölgesinden ayrılma sürecinde olduğuna inanıyor. Roque, bu destek bölgesinin yükseliğinin 3.850 dolar ve alt sınırının ise 2.000 dolar olduğunu vurguluyor.

Analiste göre eğer Ethereum, 2.000 doların altına düşerse bu destek bölgesinden ayrılmakla kalmayacak bu düşüş, onu 420 dolar seviyelerine kadar düşürmeye başlayacak. Ayrıca Ethereum’un 50, 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalarına bakıldığında en düşük seviyelere ulaştığı da görülüyor. Bu ortalama değerler, çoğunlukla ilgili kriptonun gelecekte ilerleyeceği yön için sinyal verebiliyor ve dolayısıyla Ethereum’un aşağı yönlü bir hareket izleyeceği düşünülüyor.

Ne Kadar Düşebilir?

Bununla beraber Roque, ETH’nin hem haftalık hem de günlük grafiklerde aşırı satım bölgesinde olduğunu dolayısıyla yakın gelecekte bir toparlanma sergileyemeyeceğini savunuyor. Karamsar analist, böylece Ethereum’un neredeyse bittiğini öne sürse de piyasanın ikinci büyük kripto para birimi Ethereum için hala büyük destek noktaları da bulunuyor. ETH’nin grafikleri, yatırımcıların henüz 200 haftalık ortalamayı test etmediğini gözler önüne sürüyor.

Roque, ETH’nin özellikle aylık grafiğinde 50 aylık ortalamaya bile dokunmadığının altını çiziyor. Dolayısıyla analist, Ethereum’un düşüşlerinin tetikleneceğini ve %80 kadar fiyat kaybederek 420 dolara kadar düşeceğini belirtiyor. Analistin iddiası her ne kadar cesur olsa da kriptoların volatilitesi her zaman şaşırtıyor. Dolayısıyla bu yükseliş ve düşüşler, analistlerin tahminleri ötesinde yatırımcıların elinde oluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar