reklamı kapat

Eski Barclays Yöneticisi, Fidelity’nin Kripto Para Departmanına Katıldı!

Eski Barclays yöneticisi Chris Tyrer, Fidelity'nin kripto para departmanına geçiş yaptı.
15:00
2 Mayıs 2019

30 Nisan tarihinde Finance Magnates kaynağının aktardığı bir habere göre, İngiliz yatırım bankacılığı devi Barclays’in eski yöneticilerinden birisi olan Chris Tyrer, dünyanın en büyük varlık yönetim firmalarından birisi olan Fidelity Investments‘ın kripto para birimleri ile ilgilenen departmanı Fidelity Digital Assets kadrosuna geçiş yaptı.

Fidelity, geçtiğimiz aylarda kripto para sektörüne ani bir atılım yaparak, birçok yatırımcıyı hem şaşırtmış hem de sevindirmişti. Tecrübeli yönetici Tyler LinkedIn profilinde yer alan bilgilere göre 13 yıl boyunca Barclays bünyesinde Dijital Varlıklar Projesi Başkanı, Emtia Alım Satım Departmanı Başkanı ve Küresel Ham Petrol Alım Satım Departmanı Başkanı olarak görev yaptı ve artık Fidelity bünyesinde çalışmaya başladı.

İddialara göre Tyler ve ünlü emtia tüccarı Matthieu Jobbe Duval bankacılık devi bünyesinde bir tür dijital para birimi alım satım platformu kurmayı planladı ancak proje 2018 yılının sonlarında sunulduğu ve kripto para birimlerinin fiyatı o tarihlerde devamlı olarak azaldığı için sert bir şekilde reddedildi.

Fidelity’nin Kripto Para Departmanı Büyüyor

Fidelity Digital Assets geçtiğimiz Mart ayının başlarında resmen piyasaya sürüldü ve o tarihten beri Chris’in yanı sıra başka bir tecrübeli isim olan Christine Sandler’i de kadrosuna katmayı başardı. Fidelity Digital Assets’in Başkanı olan Tom Jessop, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada platformu geliştirmek için çeşitli adımlar atmaya devam edeceklerini ifade etmiş ve yeni gelişmeler ile çok daha kapsamlı bir hizmet sunabileceklerini vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun