Eski ABD Başkanı Donald Trump’tan Kripto Para Yorumu: Çok Tehlikeli Olduklarını Düşünüyorum!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kripto para birimlerinin giderek büyümekte olan bir tehlike olduğunu söyledi.
12:45
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, kripto para birimlerini “çok tehlikeli” varlıklar olarak nitelendirdi.

Trump: Kripto Para Birimleri Çok Tehlikeli

Trump, verdiği röportajda kripto para birimlerinin bir hayranı olmadığını ifade ederken küresel para biriminin ABD Doları olması gerektiğini savundu. Kripto para birimlerinin gitgide daha da büyüdüğünü dile getiren Trump, yetkililerin bu konuda hiçbir şey yapmadığını dile getirdi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kripto para birimlerine ilişkin “büyük bir patlama” yaşanabileceğinden söz etti:

“Bir gün, burada benzerini hiç görmediğimiz bir teknoloji patlaması olabilir. Bence bu çok tehlikeli bir şey.”

Trump, geçmişte de ABD Başkanı olarak görev yaptığı sırada Bitcoin‘i bir aldatmaca olarak nitelendirerek kripto para birimelerinin bir gerçekleşmeyi bekleyen bir felaket olduğunu söyledi.

Yasal Düzenleyicilerdeki Fikir Ayrılıkları

2020’deki fiyat performansları ve hızla yükselen piyasa değerleri ile birlikte kripto varlıklar, birçok ülkede yasal düzenleyiciler için sıkça gündeme gelen bir tartışma konusu oldu. Özellikle ABD’de bazı yetkililer Bitcoin’i ve kripto varlıkların temelini oluşturan blockchain teknolojisini savunurken bazı regülatör kurumlar ise kripto para birimlerinin spekülatif varlıklar olduğunu ve bu alanda doğru yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini vurguladı.

Özellikle değeri fiat para birimlerine sabit stabil kripto para birimleri, bu süreçte birçok düzenleyici kurumun radarına girdi. Başta USDT ihraç eden Tether şirketi olmak üzere bazı stabil kripto para şirketlerinin varlıklarını %100 nakit rezervi ile desteklemediğini ifade edilerek aynı zamanda bu varlıkların finansal istikrar açısından bir risk oluşturabileceği ifade edildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar